Нарахування лікарняних через коронавірус ⚡️
Постанова КМУ від 29.06.2021 № 677
Уряд затвердив порядок видачі і застосування сертифіката, що підтверджує вакцинацію від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби (далі — COVID-сертифікат).
COVID-сертифікат в Україні видаватимуть на підставі повного курсу вакцинації від COVID-19, негативного результату тестування на COVID-19 або факту одужання від COVID-19.
Документ формуватимуть в електронному вигляді в застосунку чи на порталі Дія. А згодом — отримуватимуть й паперовий у лікаря. COVID-сертифікати та їх копії в паперовій формі мають однакову юридичну силу.
Яку інформацію міститиме сертифікат
Діятимуть три види COVID-сертифікатів:
- внутрішній COVID-сертифікат — видаватимуть та використовуватимуть в Україні;
- іноземний COVID-сертифікат — формуватиме та видаватиме уповноважена установа іноземної держави, з якою Україна уклала міжнародний договір про взаємне визнання;
- міжнародний COVID-сертифікат України — видаватимуть в Україні та використовуватимуть за межами України.
Кожен COVID-сертифікат матиме унікальний електронний ідентифікатор та QR-код, тож працюватиме, як й інші документи в Дії.
У міжнародному COVID-сертифікаті зазначатимуть:
• прізвище, ім’я власника українською мовою та латинськими літерами;
• дату народження власника;
• інформацію про хворобу;
•дані щодо:
- вакцинації від COVID-19 (інформація про вакцину, кількість доз вакцини відповідно до інструкції для медичного застосування лікарського засобу, порядковий номер отриманої дози вакцини та дата введення останньої дози, країна вакцинації);
- негативного результату тестування на COVID-19 (інформація про тест, дата і час забору зразка біологічного матеріалу та отримання результату дослідження, інформація про суб’єкта господарювання, що має ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та провів дослідження);
- одужання особи від COVID-19 (дата першого позитивного результату тестування на COVID-19);
• унікальний номер сертифіката;
• строк дії сертифіката;
• державу, що видала сертифікат;
• інформацію про уповноважену установу.
У внутрішньому COVID-сертифікаті зазначатимуть:
- прізвище, ім’я власника українською мовою;
- дату народження власника;
- унікальний номер сертифіката;
- кінцеву дату строку дії сертифіката.
Крім того, у мобільному застосунку «Дія» разом з цим переліком інформації буде відображатися фотографія його власника з Єдиного державного демографічного реєстру.
Скільки діятиме COVID-сертифікат
Внутрішній сертифікат, який підтверджуватиме завершення курсу вакцинації від коронавірусу, буде діяти протягом 180 днів з моменту введення останньої дози препарату.
Сертифікат, що підтверджує одужання від коронавірусу, діятиме також 180 діб від дати забору матеріалів, що дали позитивний результат тестування на COVID-19.
Сертифікат з підтвердженням негативного тестування на коронавірусу діятиме 72 години починаючи від години забору матеріалів.