Чи можуть визнати неприйнятою Єдину звітність з ЄСВ та ПДФО після отримання другої квитанції

UA RU

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Після того, як платник отримав другу квитанцію з повідомленням про внесення відомостей з Податкового розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, такий Податковий розрахунок можуть визнати не прийнятим. Далі пояснимо чому.

Податковий розрахунок

Підтвердженням поданого Податкового розрахунку є перша та друга квитанція.

Перша квитанція свідчить про те, що Податковий розрахунок страхувальника успішно прийняли для подальшого опрацювання. Також, зазначена квитанція містить інформацію, що за результатами приймання та обробки електронного Податкового розрахунку в ПФУ сформують другу квитанцію, яку надішлють на електронну адресу, з якої було відправляли Податковий розрахунок (або посереднику).

Друга квитанція містить інформацію про результат обробки Податкового розрахунку і повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до Реєстру застрахованих осіб.

Друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Податкового розрахунку завантажили до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на ПФУ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 прим. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI та пп. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Порядок, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком.

Тому після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку.

ЗІР, категорія 201.06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4182

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7318

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60646

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді