Чи можуть визнати неприйнятою Єдину звітність з ЄСВ та ПДФО після отримання другої квитанції

UA RU

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Після того, як платник отримав другу квитанцію з повідомленням про внесення відомостей з Податкового розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, такий Податковий розрахунок можуть визнати не прийнятим. Далі пояснимо чому.

Податковий розрахунок

Підтвердженням поданого Податкового розрахунку є перша та друга квитанція.

Перша квитанція свідчить про те, що Податковий розрахунок страхувальника успішно прийняли для подальшого опрацювання. Також, зазначена квитанція містить інформацію, що за результатами приймання та обробки електронного Податкового розрахунку в ПФУ сформують другу квитанцію, яку надішлють на електронну адресу, з якої було відправляли Податковий розрахунок (або посереднику).

Друга квитанція містить інформацію про результат обробки Податкового розрахунку і повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до Реєстру застрахованих осіб.

Друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Податкового розрахунку завантажили до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на ПФУ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 прим. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI та пп. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Порядок, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком.

Тому після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку.

ЗІР, категорія 201.06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді