Чи можуть визнати неприйнятою Єдину звітність з ЄСВ та ПДФО після отримання другої квитанції

UA RU

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Після того, як платник отримав другу квитанцію з повідомленням про внесення відомостей з Податкового розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, такий Податковий розрахунок можуть визнати не прийнятим. Далі пояснимо чому.

Податковий розрахунок

Підтвердженням поданого Податкового розрахунку є перша та друга квитанція.

Перша квитанція свідчить про те, що Податковий розрахунок страхувальника успішно прийняли для подальшого опрацювання. Також, зазначена квитанція містить інформацію, що за результатами приймання та обробки електронного Податкового розрахунку в ПФУ сформують другу квитанцію, яку надішлють на електронну адресу, з якої було відправляли Податковий розрахунок (або посереднику).

Друга квитанція містить інформацію про результат обробки Податкового розрахунку і повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до Реєстру застрахованих осіб.

Друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Податкового розрахунку завантажили до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на ПФУ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 прим. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI та пп. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Порядок, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком.

Тому після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку.

ЗІР, категорія 201.06


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55638

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
44

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53443

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді