Чи можуть визнати неприйнятою Єдину звітність з ЄСВ та ПДФО після отримання другої квитанції

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Після того, як платник отримав другу квитанцію з повідомленням про внесення відомостей з Податкового розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, такий Податковий розрахунок можуть визнати не прийнятим. Далі пояснимо чому.

Податковий розрахунок

Підтвердженням поданого Податкового розрахунку є перша та друга квитанція.

Перша квитанція свідчить про те, що Податковий розрахунок страхувальника успішно прийняли для подальшого опрацювання. Також, зазначена квитанція містить інформацію, що за результатами приймання та обробки електронного Податкового розрахунку в ПФУ сформують другу квитанцію, яку надішлють на електронну адресу, з якої було відправляли Податковий розрахунок (або посереднику).

Друга квитанція містить інформацію про результат обробки Податкового розрахунку і повідомляє про внесення чи невнесення відомостей зі звітності страхувальника до Реєстру застрахованих осіб.

Друга квитанція свідчить лише про те, що дані з Податкового розрахунку завантажили до Реєстру застрахованих осіб, ведення якого покладено на ПФУ відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 прим. 1 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464).

Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI та пп. 2 ч. 1 ст. 13 Закону № 2464.

Камеральній перевірці підлягає вся звітність суцільним порядком.

Порядок, строки подання Розрахунку страхувальниками до контролюючого органу та його форму встановлено Порядком.

Тому після отримання платником другої квитанції з повідомленням про внесення відомостей з Розрахунку до Реєстру застрахованих осіб, на підставі камеральної перевірки такий Розрахунок може бути визнаний не прийнятим, якщо його було подано з порушенням вимог Порядку.

ЗІР, категорія 201.06

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
71431

Лікарняний під час відпустки: як перерахувати виплати і показати в Об’єднаній звітності

Якщо хвороба заскочила працівника зненацька під час його щорічної відпустки, оплатіть листок непрацездатності. Залишок щорічної відпустки він може використати після закінчення лікарняного або перенести на інший період. Як документально оформити ці події та показати в Об’єднаній звітності, розповів експерт
27

Незароблені відпускні: як відобразити відрахування в Об’єднаній звітності 2025

Працівник звільняється, не відпрацювавши робочого року, за який вже використав щорічну відпустку. За яких умов можна відрахувати незароблені відпускні? Як показати відрахування у звітності? Відповіді — у статті
35

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді