Оформлення електронних лікарняних: у чому різниця з паперовими

UA RU

ЗАЯВА-РОЗРАХУНОК ДО ФСС: ЗРАЗОК + АЛГОРИТМ ЗАПОВНЕННЯ ⚡️

До 01.09.2021 року в Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних. Наразі до формування медвисновків, на підставі яких для застрахованих осіб автоматично формуються е-лікарняні, вже залучені лікарі понад 550 медичних закладів.

Оформлення електронних лікарняних

Раніше ми розповідали, як саме процес призначення матзабезпечення від ФСС за е-лікарняними змінився для працівників і роботодавців. Однак відмінності наявні також і в порядку оформлення тимчасової непрацездатності лікуючими лікарями.

На відміну від паперових лікарняних, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 к. дн., медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 к. дн.

Орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповідати стану пацієнта і медпротоколам.

Видача «довгих» медичних висновків може сповільнити отримання матеріального забезпечення від ФСС, оскільки е-лікарняний стає підставою для нарахування допомоги лише після завершення його дії.

Створення довготривалих медичних висновків є фактором ризику їх автоматизованого відбору єдиною інформаційно-аналітичною системою ФСС на перевірку.

Для паперових листків непрацездатності залишається чинною Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ № 455. Відповідно до її положень для паперових лікарняних передбачена видача листка непрацездатності терміном до 5 к. дн. А загальний граничний строк самостійної видачі складає 15 днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.

За матеріалами ФСС


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19840

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
115277

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7486

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196703

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді