ЗАЯВА-РОЗРАХУНОК ДО ФСС: ЗРАЗОК + АЛГОРИТМ ЗАПОВНЕННЯ ⚡️
До 01.09.2021 року в Україні триває перехідний період впровадження е-лікарняних. Наразі до формування медвисновків, на підставі яких для застрахованих осіб автоматично формуються е-лікарняні, вже залучені лікарі понад 550 медичних закладів.
Раніше ми розповідали, як саме процес призначення матзабезпечення від ФСС за е-лікарняними змінився для працівників і роботодавців. Однак відмінності наявні також і в порядку оформлення тимчасової непрацездатності лікуючими лікарями.
На відміну від паперових лікарняних, які можуть продовжуватись лікарем одноосібно до 15 к. дн., медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 к. дн.
Орієнтовний термін тимчасової непрацездатності у медичному висновку має відповідати стану пацієнта і медпротоколам.
Видача «довгих» медичних висновків може сповільнити отримання матеріального забезпечення від ФСС, оскільки е-лікарняний стає підставою для нарахування допомоги лише після завершення його дії.
Створення довготривалих медичних висновків є фактором ризику їх автоматизованого відбору єдиною інформаційно-аналітичною системою ФСС на перевірку.
Для паперових листків непрацездатності залишається чинною Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ № 455. Відповідно до її положень для паперових лікарняних передбачена видача листка непрацездатності терміном до 5 к. дн. А загальний граничний строк самостійної видачі складає 15 днів, продовження листка непрацездатності до 30 днів проводиться лікуючим лікарем спільно із завідувачем відділення, а надалі – ЛКК.