Лікарняний по вагітності під час відпустки по догляду за дитиною: дії роботодавця

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

Лист Мінекономіки від 01.07.2021 № 4712-06/34400-07

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням, зокрема, жінки їй надають відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (далі — відпустка по догляду) з виплатою за ці періоди допомоги.

Лікарняний

Якщо у період відпустки для догляду жінка завагітніла, то відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами надають такій жінці за її бажанням після переривання відпустки для догляду, в якій вона перебуває.

Законодавством не передбачена норми щодо переривання за ініціативою роботодавця відпустки для догляду з підстав надання жінці листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.

Період, протягом якого жінці виплачують допомогу по вагітності та пологах на підставі медичного висновку, зараховують до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Жінка за бажанням може перервати відпустку для догляду та оформити відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, а після її закінчення знову скористатися своїм правом на відпустку для догляду.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38843

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12048

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді