⚡️Коли та як складати первинні документи
Наказ Мінфіну від 09.07.2021 № 385
Так, уточнили, що у первинному документі реквізит «одиниця виміру господарської операції» вказують у грошовому та за можливості у натуральних вимірниках (абз. 1 п. 2.4 Положення Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88).
В деяких НП(С)БО замінили слова КОАТТУ на КАТОТТГ (Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад).
А у формі № 2-мс позицію «Разом витрати (2050 + 2165)» виклали у новій редакції.
У Порядку бухобліку окремих активів та операцій підприємств державного, комунального секторів економіки і господарських організацій, які володіють та/або користуються об'єктами державної, комунальної власності, затвердженого наказом Мінфіну від 19.12.2006 № 1213, встановили, що за дебетом субрахунку 443 «Прибуток, використаний у звітному періоді» і кредитом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» наводиться сума нарахованої працівникам винагороди, допомоги, премії тощо, яка обчислена з прибутку попереднього звітного кварталу (року) відповідно до законодавства, установчих і розпорядчих документів та з урахуванням фінансового плану.
Із НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності» прибрали норму, за якою застосовування МСФЗ для малих і середніх підприємств не допускається підприємствами, на які не поширюється сфера його застосування.
Крім того у деяких НП(С)БО змінили назву терміну «цілісний майновий комплекс» на «єдиний майновий комплекс». Таким чином їх привели у відповідність із Господарським кодексом України.
Наказ опублікований в «Офіційному віснику» від 10.08.2021 № 61. Відповідно зміни почали діяти з 10.08.2021.
Юридичні особи мають надати оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності. З’ясуємо, коли і в якій формі це потрібно зробити.