Як розрахувати середню зарплату відрядженому

✍ Як розрахувати середню зарплату: готові приклади

Лист Мінекономіки від 13.07.2021 № 4711-06/36275-07

Гарантії для відряджених працівників встановлені ст. 121 КЗпП, згідно з якою працівникам, яких направляють у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюють відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Щоб визначити денний заробіток враховують всі елементи заробітної плати, які працівник отримує згідно з умовами трудового, колективного договору в місяці, в якому його направляють у відрядження: оклад, доплати, надбавки, премії, індексація тощо.

Середньоденну заробітну плату, яка зберігається за працівником у разі службового відрядження, розраховують відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 № 100 (далі — Порядок № 100).

Пунктом 2 Порядку № 100 визначено, що у всіх випадках збереження середньої заробітної плати (крім оплати часу відпусток та виплати компенсації за невикористані відпустки) середню зарплату обчислюють виходячи із виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата.

Пунктом 8 Порядку № 100 встановлено, що нарахування виплат, які обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадять:

середньоденний (годинний) заробіток ×число робочих днів (годин), які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Середньоденну (годинну) зарплату визначають:

заробітна плата за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні / число відпрацьованих робочих днів (годин) за цей період.

Якщо середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, її обчислюють:

середньоденна заробітна плата × середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденну зарплату обчислюють:

заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні/число відпрацьованих робочих днів за цей період.

Середньомісячне число робочих днів розраховують діленням на два сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства.

Тобто середню зарплату, як правило, нараховують виходячи із середньоденної заробітної плати.

Середньогодинний заробіток обчислюють у випадках, коли згідно із законодавством необхідно здійснити працівнику оплату за середнім заробітком лише декількох годин (наприклад, якщо працівника було викликано до суду, направлено на медобстеження тощо).

Як розрахувати середню зарплату відрядженомуТетяна Нижник, керівник експертної групи Експертус Головбух

Працівник у відрядженні — буденна справа. А ось коли діло доходить до розрахунку середньої зарплати за дні відрядження, голова йде обертом. Чому так? Є нюанси розрахунку, якщо працівник за два місяці до відрядження хворів, був у відпустці, відрядженні або він взагалі новенький.

ПОЯСНЕННЯ ЕКСПЕРТА + ПРИКЛАДИ⚡️

Як розрахувати середню зарплату відрядженому


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75628

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13401

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
241031

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді