Позиція суду щодо реалізації алкогольних напоїв у місцях не внесених до Єдиного реєстру

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК 2021 ⚡️

У ході перевірки контролери встановили, що ФОП в роздріб торгував алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії. ФОП мав ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, в приміщенні кафе терміном дії з 01.12.2019 до 01.12.2020, однак, згідно з відомостями податківців, у приміщенні кафе здійснювалась реалізація алкогольних напоїв 30.11.2019, тобто до отримання ліцензії. Крім того, не маючи ліцензії, ФОП зберігав алкогольні напої у місці не внесеному до Єдиного реєстру.

Позиція суду щодо реалізації алкогольних напоїв

Позивач посилався на те, що не є суб’єктом даного правопорушення, оскільки у нього була відсутня ліцензія на здійснення торгівлі алкогольними напоями 30.11.2019, а отже, відсутність ліцензії на торгівлю алкогольними напоями обумовлює відсутність місць зберігання, внесених до Єдиного реєстру. При цьому, не заперечував факт здійснення підприємницької діяльності за вказаною адресою та реалізації 30.11.2019 алкогольних напоїв та їх зберігання.

Як зазначив апеляційний суд, за певних обставин місце зберігання та місце реалізації можуть знаходитись за однією адресою і тоді суб’єкт господарювання відповідно до частини 38 статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» звільняється від обов’язку вносити до Єдиного реєстру таке місце зберігання алкогольних напоїв.

Однак, враховуючи, що у позивача відсутня ліцензія на продаж алкогольних напоїв за місцем перевірки, зазначене виключення на ФОП не розповсюджується. Аналогічна правова позиція викладена ВС від 04.08.2020 по справі № 814/225/15.

Тому апеляційний суд залишив скаргу ФОП без задоволення, а рішення адмінсуду — без змін.

За інформацією ГУ ДПС у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12046

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52448

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді