⚡️ Електронні трудові книжки: врахуйте це прямо зараз
Лист Мінфіну від 20.07.2021 № 08030-16-10/22707
Працівнику відшкодовують (за наявності документального підтвердження оплати) понесені у зв'язку зі службовим відрядженням комісійні витрати у разі обміну валюти, суми комісійної винагороди за надані банком послуги, пов'язані з використанням платіжних карток та готівки (з урахуванням особливостей системи фінансових розрахунків у державі відрядження), зокрема відшкодовують витрати, пов'язані з:
- перерахуванням авансу на поточний рахунок працівника;
- поверненням коштів з рахунку працівника на відповідний рахунок підприємства, установи;
- переказом грошових коштів електронними засобами — у безготівковій формі;
- проведенням безготівкових розрахунків у валюті, відмінній від валюти рахунку платіжної картки; отриманням готівки із застосуванням платіжної картки;
- конвертацією готівкової іноземної валюти у національну валюту держави відрядження;
- отриманням виписки банка — емітента платіжної картки (абз. 3 п. 4 розд. І Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59; Інструкція № 59).
За роз’ясненнями щодо підтвердних документів Мінфін радить звернутися до Нацбанку.
Крім того, фахівці Мінфіну нагадали, що поїздки працівників, постійна робота яких проходить у дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, не вважають відрядженнями, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою/керівником) (п. 2 розд. І Інструкції № 59).
Рішення щодо оформлення поїздки працівника як службового відрядження у кожному конкретному випадку приймає керівник, виходячи з посадових обов'язків такого працівника, мети та завдань поїздки.
Звертаємо увагу, що у коментованому листі Мінфін надає роз’яснення посилаючись на Інструкцію № 59, яку застосовують підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів. Комерційні підприємства можуть прописати ці положення у внутрішніх документах — наприклад, Положенні про відрядження.