✍ Нарахування лікарняних у 2021 році: готові приклади
З 1 вересня працівник більше не приноситиме паперовий лікарняний — бухгалтер бачитиме його у кабінеті страхувальника на порталі ПФУ. Тому дуже важливо всім підприємствам зареєструватись як страхувальникам на веб-порталі ПФУ.
Е-лікарняні є підставою для отримання від Фонду соцстраху допомог по вагітності та пологах, а також по тимчасовій втраті працездатності, зокрема, в разі хвороб, травм, самоізоляції від COVID-19, на період догляду за хворими дітьми і родичами, лікування в санаторно-курортних закладах тощо.
Також за е-лікарняними роботодавці оплачують перших п’яти днів лікування хвороб або травм своїх співробітників. Як і в разі паперового лікарняного листка, розмір допомоги складе від 50 до 100% середнього доходу застрахованої особи залежно від тривалості стажу, а розмір допомоги по вагітності та пологах — 100% середнього доходу.
Які зміни для працівника?
Після оформлення лікуючим лікарем електронного медичного висновку працівник має повідомити про це свого роботодавця будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном, смс тощо. Дата отримання коштів від Фонду за е-лікарняними, як і за паперовими, залежить від дати подання роботодавцем заяви-розрахунку.
Які зміни для роботодавця?
Оскільки е-лікарняні не мають серії та видають за оновленими кодами причин тимчасової непрацездатності, заяви-розрахунки за ними роботодавці подають окремо від заяв-розрахунків, сформованих за паперовими лікарняними листками.
За інформацією Управління ФСС у Київській області
Електронний листок непрацездатності є такою ж підставою для звільнення від роботи, оплати перших 5 днів хвороби, призначення матеріального забезпечення, як і його паперова версія.