✍ Як розрахувати середню зарплату: готові приклади
Мінекономіки оприлюднило законопроєкт, яким пропонують Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР доповнити статтею 34-1 «Компенсація працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця» і тим самим посилити права працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати.
Так, компенсації підлягатимуть всі суми, належні працівникам відповідно до законодавства про працю.
Право на компенсацію мають працівники (кредитори), вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.
Розмір компенсації не може перевищувати розміру трьох середньомісячних заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року.
Щоб отримати компенсацію працівник звертатиметься до Держпраці, її територіальних органів протягом трьох місяців після включення вимог до боржника до реєстру вимог кредиторів.
Порядок компенсації у випадку неплатоспроможності роботодавця встановлюватиме Кабмін.
Суму компенсації в межах визначених норм виплачуватиме Держпраці. Інші суми грошових вимог працівника, що перевищують визначений максимальний розмір компенсації, задовольнятимуть в порядку черговості, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.