Неплатоспроможний роботодавець: Мінекономіки вигадало як компенсувати працівникам зарплатний борг

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ Як розрахувати середню зарплату: готові приклади

Мінекономіки оприлюднило законопроєкт, яким пропонують Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР доповнити статтею 34-1 «Компенсація працівникам у випадку неплатоспроможності роботодавця» і тим самим посилити права працівників у разі порушення строків виплати заробітної плати.

Неплатоспроможний роботодавець

Так, компенсації підлягатимуть всі суми, належні працівникам відповідно до законодавства про працю.

Право на компенсацію мають працівники (кредитори), вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів відповідно до Кодексу України з процедур банкрутства.

Розмір компенсації не може перевищувати розміру трьох середньомісячних заробітних плат працівника за 12 місяців, що передують місяцю в якому порушено справу про банкрутство чи припинено трудовий договір у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи. При цьому максимальний розмір компенсації не може перевищувати 12 мінімальних заробітних плат станом на 1 січня відповідного року.

Щоб отримати компенсацію працівник звертатиметься до Держпраці, її територіальних органів протягом трьох місяців після включення вимог до боржника до реєстру вимог кредиторів.

Порядок компенсації у випадку неплатоспроможності роботодавця встановлюватиме Кабмін.

Суму компенсації в межах визначених норм виплачуватиме Держпраці. Інші суми грошових вимог працівника, що перевищують визначений максимальний розмір компенсації, задовольнятимуть в порядку черговості, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12035

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52418

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді