Посередник-єдинник хоче самостійно утримувати свою винагороду із отриманих від покупців коштів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ Звітуємо за ІІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ: ЗРАЗКИ ВІД ЕКСПЕРТА

Лист ДПС від 06.08.2021 № 2983/ІПК/99-00-18-04-03-06

Підприємство-єдинник третьої групи зі ставкою 5% укладає агентські договори, договори доручення.

Якщо таке підприємство самостійно утримуватиме суму своєї винагороди за договором доручення/агентським договором/іншим договором, що має подібну правову природу, із суми коштів, отриманих ним від третіх осіб під час виконання такого договору та належних до перерахування контрагентові:

  • то чи буде таке утримання винагороди за договором вважатися порушенням вимог норм пункту 291.6 Податкового кодексу України, а саме негрошовою формою розрахунків чи бартером?
  • то чи правильним є висновок про те, що датою отримання доходу підприємством в цьому разі буде дата складання Акту приймання-передачі послуг, в якому визначається сума винагороди?

Посередник-єдинник хоче самостійно утримувати свою винагороду із отриманих від покупців коштів

Якщо підприємство самостійно утримує належну йому винагороду за надані послуги, виконані роботи за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, з отриманих від покупців коштів — це не підпадає під поняття негрошової форми розрахунків або бартерної (товарообмінної) операції.

Негрошові форми розрахунку — це різні способи погашення взаємних фінансових зобов’язань без використання коштів. До таких розрахунків належать, зокрема, бартерні операції, розрахунки векселями, договір переуступки прав вимоги, зарахування зустрічних вимог, тощо.

Суму винагороди за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами посередник включає для цілей оподаткування єдиним податком до складу доходу та податкової декларації у кварталі, в якому відбулось їх надходження на розрахунковий рахунок підприємства.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79321

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
709568

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді