З 8 вересня ДПС змінила алгоритм приймання та обробки акцизних накладних

⚡️ АКЦИЗНИЙ ПОДАТОК 2021 ⚡️

акцизна накладна

З 08.09.2021 відбулись зміни в роботі програмного забезпечення з приймання та обробки «Акцизної накладної».

Так, були внесені контрольні заходи щодо реєстрації акцизних накладних, зокрема:

1) Перевіряють особу, що реалізує пальне, на наявність ліцензії.

У разі відсутності у суб’єкта господарювання, який реалізує пальне, діючої або призупиненої ліцензії на право здійснення оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, у реєстрації акцизної накладної на реалізацію пального таким суб’єктом господарювання буде відмовлено.

2) Перевіряють доступний обсяг зареєстрованих резервуарів для отримання пального на акцизному складі, на який відвантажують пальне.

У разі відсутності інформації, зокрема, по резервуарам, а також у разі перевищення обсягу отримання, зазначеного в акцизній накладній, достатнього об’єму зареєстрованих резервуарів на акцизному складі, у реєстрації такої акцизної накладної буде відмовлено.

3) Перевіряють допустимий обсяг ТЗ для перевезення пального.

У разі складання акцизної накладної з обсягом пального, який перевищує загальну місткість ємності (секцій), м3 пересувного акцизного складу, у її реєстрації буде відмовлено.

4) Перевіряють отримувача пального — суб’єкта господарювання — не платника акцизного податку, на наявність ліцензії на зберігання пального.

У разі складання акцизної накладної на суб’єкта господарювання — не платника акцизного податку, за виключенням підприємствам, установам та організацій, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджету та підприємств, установ та організацій системи державного резерву, у якого відсутня ліцензія на зберігання пального, у її реєстрації буде відмовлено.

За інформацією ДПС

З 8 вересня ДПС змінила алгоритм приймання та обробки акцизних накладних
Денис ПЕТРИГА,експерт з питань бухгалтерського обліку та оподаткування, САР, DipFM, DipMA
Не наробити помилок у нових формах документів щодо акцизного податку вам допоможуть алгоритми заповнення від експерта ⏬


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2096

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
593

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
93776

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
56938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді