Обмеження, зокрема, чисельності найманих працівників у ФОП-єдинника встановлені пунктом 291.4 Податкового кодексу України (далі — ПК).
Так, на першій групі можна працювати без працівників, на другій групі дозволено мати не більше 10 осіб, на третій — без використання праці найманих осіб або кількість не обмежена, на четвертій також без використання найманих осіб.
Як тільки перевищили чисельність найманих працівників, зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому допустили таке перевищення, перейти на сплату інших податків і зборів (пп. 6 пп. 298.2.3 ПК).
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (ч. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України).
Тобто за договорами підряду оплачують не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, який визначають після закінчення роботи і оформляють актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюють виплату винагороди.
Таким чином, якщо ФОП-єдинник укладає договір, який передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, то враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.
Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то ФОП-єдинник не враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, що перебувають з ним в трудових відносинах.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ