Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

На сайті Мінекономіки розмістили проєкт постанови КМУ «Про затвердження переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню)»

Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів

З метою гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та найкращими практиками Європейського Союзу ВРУ прийняла Закон України «Про захист прав споживачів» від 10.06.2023 № 3153-ІХ (далі — Закон № 3153).

У Законі № 3153 імплементували законодавчі акти ЄС у сфері захисту прав споживачів, які спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних, зокрема з обміном (поверненням) товарів, придбаних споживачами, відмовою у такому праві, а також питань, пов’язаних з гарантіями для споживачів.

Так, визначені категорії товарів, які не підлягають обміну (поверненню), зокрема:

  • товари, виготовлені за індивідуальним замовленням;
  • товари, які є друкованими медіа;
  • товари, придбані в запакованому вигляді та розпаковані споживачем, внаслідок чого порушено гігієнічні та інші властивості товару, пов’язані з охороною здоров’я, або властивості цифрового вмісту;
  • товари, які швидко псуються або втрачають свої споживчі властивості (ч. 5 ст. 5 Закону № 3153).

На сьогодні є чинним Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМУ від 19.03.1994 № 172 (далі — постанова № 172). Він потребує приведення у відповідність до Закону № 3153.

Згаданою постановою № 172 також затверджений перелік товарів, з яких утворюють обмінний фонд, та перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюють з початку відповідного сезону.

Законом № 3153 встановили гарантійний строк на будь-який товар – два роки, а вживаного товару — не менше одного року з дня передачі споживачу. У разі якщо строк служби товару становить менше двох років, гарантійний строк встановлюють на строк служби товару.

Крім того, Законом № 3153 не передбачили обов’язку госпсуб’єкта створювати обмінний фонд товарів, які надають споживачу на час ремонту товарів, та затвердження переліку товарів, з яких його утворюють.

З урахуванням цього Мінекономіки розробили проєкт постанови, яким затверджують перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), що узгоджуватиметься із Законом № 3153 та відповідатиме принципам, підходам та найкращим практикам ЄС.

Водночас визнають такою, що втратила чинність, постанову № 172, якою затвердили переліки, що втрачають актуальність з набранням чинності Законом № 3153.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1213

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4914

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді