Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

На сайті Мінекономіки розмістили проєкт постанови КМУ «Про затвердження переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню)»

Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів

З метою гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та найкращими практиками Європейського Союзу ВРУ прийняла Закон України «Про захист прав споживачів» від 10.06.2023 № 3153-ІХ (далі — Закон № 3153).

У Законі № 3153 імплементували законодавчі акти ЄС у сфері захисту прав споживачів, які спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних, зокрема з обміном (поверненням) товарів, придбаних споживачами, відмовою у такому праві, а також питань, пов’язаних з гарантіями для споживачів.

Так, визначені категорії товарів, які не підлягають обміну (поверненню), зокрема:

  • товари, виготовлені за індивідуальним замовленням;
  • товари, які є друкованими медіа;
  • товари, придбані в запакованому вигляді та розпаковані споживачем, внаслідок чого порушено гігієнічні та інші властивості товару, пов’язані з охороною здоров’я, або властивості цифрового вмісту;
  • товари, які швидко псуються або втрачають свої споживчі властивості (ч. 5 ст. 5 Закону № 3153).

На сьогодні є чинним Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМУ від 19.03.1994 № 172 (далі — постанова № 172). Він потребує приведення у відповідність до Закону № 3153.

Згаданою постановою № 172 також затверджений перелік товарів, з яких утворюють обмінний фонд, та перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюють з початку відповідного сезону.

Законом № 3153 встановили гарантійний строк на будь-який товар – два роки, а вживаного товару — не менше одного року з дня передачі споживачу. У разі якщо строк служби товару становить менше двох років, гарантійний строк встановлюють на строк служби товару.

Крім того, Законом № 3153 не передбачили обов’язку госпсуб’єкта створювати обмінний фонд товарів, які надають споживачу на час ремонту товарів, та затвердження переліку товарів, з яких його утворюють.

З урахуванням цього Мінекономіки розробили проєкт постанови, яким затверджують перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), що узгоджуватиметься із Законом № 3153 та відповідатиме принципам, підходам та найкращим практикам ЄС.

Водночас визнають такою, що втратила чинність, постанову № 172, якою затвердили переліки, що втрачають актуальність з набранням чинності Законом № 3153.

За інформацією Мінекономіки


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
76

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18332

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145616

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113844

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209723

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді