Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

На сайті Мінекономіки розмістили проєкт постанови КМУ «Про затвердження переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню)»

Мінекономіки актуалізує Перелік товарів, що не підлягають обміну або поверненню

Банк проведень: безоплатна передача й отримання товарів

З метою гармонізації системи захисту прав споживачів в Україні з принципами, підходами та найкращими практиками Європейського Союзу ВРУ прийняла Закон України «Про захист прав споживачів» від 10.06.2023 № 3153-ІХ (далі — Закон № 3153).

У Законі № 3153 імплементували законодавчі акти ЄС у сфері захисту прав споживачів, які спрямовані на врегулювання питань, пов’язаних, зокрема з обміном (поверненням) товарів, придбаних споживачами, відмовою у такому праві, а також питань, пов’язаних з гарантіями для споживачів.

Так, визначені категорії товарів, які не підлягають обміну (поверненню), зокрема:

  • товари, виготовлені за індивідуальним замовленням;
  • товари, які є друкованими медіа;
  • товари, придбані в запакованому вигляді та розпаковані споживачем, внаслідок чого порушено гігієнічні та інші властивості товару, пов’язані з охороною здоров’я, або властивості цифрового вмісту;
  • товари, які швидко псуються або втрачають свої споживчі властивості (ч. 5 ст. 5 Закону № 3153).

На сьогодні є чинним Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), затверджений постановою КМУ від 19.03.1994 № 172 (далі — постанова № 172). Він потребує приведення у відповідність до Закону № 3153.

Згаданою постановою № 172 також затверджений перелік товарів, з яких утворюють обмінний фонд, та перелік сезонних товарів, гарантійні терміни за якими обчислюють з початку відповідного сезону.

Законом № 3153 встановили гарантійний строк на будь-який товар – два роки, а вживаного товару — не менше одного року з дня передачі споживачу. У разі якщо строк служби товару становить менше двох років, гарантійний строк встановлюють на строк служби товару.

Крім того, Законом № 3153 не передбачили обов’язку госпсуб’єкта створювати обмінний фонд товарів, які надають споживачу на час ремонту товарів, та затвердження переліку товарів, з яких його утворюють.

З урахуванням цього Мінекономіки розробили проєкт постанови, яким затверджують перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), що узгоджуватиметься із Законом № 3153 та відповідатиме принципам, підходам та найкращим практикам ЄС.

Водночас визнають такою, що втратила чинність, постанову № 172, якою затвердили переліки, що втрачають актуальність з набранням чинності Законом № 3153.

За інформацією Мінекономіки


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55642

ФОП з найманими працівниками: як нарахувати і виплатити зарплату

Чи може ФОП мати найманих працівників? Так, фізособи-підприємці можуть мати найманих працівників. Відповідно, вони мусять нараховувати і виплачувати зарплату, платити з неї податки. Розглянемо, як це правильно робити і якими документами оформлювати
47

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53452

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді