Спрощена форма фіскального касового чека для ФОП
На сьогодні соціальні мережі Facebook, Instagram та інші інтернет майданчики стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг.
ДПС на постійній основі здійснює моніторинг та аналіз інформації, розміщеної на доступних сайтах, інтернет-майданчиках, платформах та встановлює факти систематичної інтернет-торгівлі громадянами, які здійснюють підприємницьку діяльність без держреєстрації як госпсуб'єкта та без фіскалізації розрахунків.
Так, податківці Дніпропетровщини провели чергову перевірку інтернет-магазину з продажу електроприладів. За її результатами встановили факт проведення розрахункових операцій на суму 29 тис. грн без застосування РРО або ПРРО.
В акті перевірки зафіксували порушення продавцем пункту 1 та пункту 2 статті 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).
До того ж ДПС нагадує платникам, що Закон про РРО однаково поширює свою дію як на торгівців, які провадять госпдіяльність за допомогою стаціонарних господарських одиниць, так і тих, хто організував та провадить свою госпдіяльність за допомогою мережі Інтернет.
Тому продаж товарів за допомогою мережі Інтернет не звільняє від обов'язку державної реєстрації суб’єктів господарювання та від використання належним чином зареєстрованих засобів фіскалізації розрахунків.
Відповідь на запитання «Коли використовувати РРО у разі інтернет-торгівлі?» залежить від способів, у які доставляють товар, і варіантів його оплати. Експерт проаналізувала свіже роз’яснення ДПС і доповнила своїми поясненнями