✍ Ідеальні зразки розрахункових документів
Для підакцизної групи товарів діє особливий режим програмування. Він вимагає зазначати в чеках РРО/ПРРО, саме найменування конкретної одиниці підакцизного товару з обов’язковим відображенням в таких чеках їх кодів згідно з УКТ ЗЕД, ціни та кількості, у тому числі відображення реквізитів марки акцизного податку (серія та номер) методом ручного введення (для РРО, що не можуть бути доопрацьовані або використовуються без сканеру) або сканування штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
ДПС рекомендує з 01.10.2021 при програмуванні алкогольних напоїв, що є складовими у приготуванні алкогольного коктейлю, забезпечити введення даних/сканування марки для відображення її реквізитів у розрахунковому документі одноразово при відкупорюванні тари, в межах приготування першої порції такого коктейлю або продажу алкогольного напою на розлив.
Разом з тим, ДПС нагадує, що наразі порядком проведення розрахунків, який визначений статтею 3 Закону № 265, не передбачений обов’язок зазначати у розрахункових документах цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.
Обов’язок зазначати цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої визначений лише Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13.
Отже, з 01.10.2021 не штрафуватимуть за видачу розрахункового документа без зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.