⚡ ЗВІТНІСТЬ З ПДФО ТА ЄСВ: ПРИКЛАДИ, ЗРАЗКИ, ПОЯСНЕННЯ ⚡
Звільнені від сплати ЄСВ фізичні особи, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, і можуть бути платниками ЄСВ виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування
Сума ЄСВ, своєчасно не сплачена, є недоїмкою. Суми недоїмки стягують з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Податкові органи надсилають/вручають платникам вимогу про сплату боргу/недоїмки. Вимога про сплату боргу/недоїмки, крім загальних реквізитів, містить відомості про розмір боргу, у тому числі суми недоїмки, штрафів і пені, обов'язок погасити борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.
Вимогу про сплату боргу/недоїмки вважають належним чином надісланою (врученою):
- юрособі або відокремленому підрозділу, якщо її особисто вручили службовій (посадовій) особі такого платника під підпис або надіслали рекомендованим листом із повідомленням про вручення;
- фізособі, якщо її вручили особисто такій фізособі або її законному чи уповноваженому представникові або надіслали рекомендованим листом на її адресу за місцем проживання чи останнього відомого її місця перебування/проживання з повідомленням про вручення.
Упродовж 10 календарних днів із дня одержання вимоги про сплату боргу/недоїмки зобов'язані сплатити зазначені у вимозі суми недоїмки, штрафів і пені.
Якщо не сплатите зазначені у вимозі суми недоїмки, не узгодите вимогу з податковим органом шляхом оскарження в адміністративному чи судовому порядку, після спливу останнього дня відповідного строку таку вимогу вважатимуть узгодженою, тобто вона набере чинності.
При ухиленні від сплати ЄСВ матеріали направлять до підрозділу Державної виконавчої служби для примусового виконання. У результаті це призведе до:
- блокування рахунків, в т.ч. карткових;
- арешту майна;
- обмеження виїзду за кордон посадових осіб боржників чи самих ФОП-боржників.
За інформацією ДПС в Тернопільскій області
Відрахування (утримання) за виконавчими документами — додатковий клопіт для роботодавця. Утім, коли він отримав належно оформлений виконавчий документ, це стає його безальтернативним обов’язком