Як визначити балансову вартість ОЗ, якщо переводите його з невиробничих до виробничих

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці зазначають, якщо переводите невиробничий ОЗ або НМА до складу виробничих, балансову вартість таких ОЗ та НМА для цілей податкової амортизації, варто визначати на дату такого переведення за правилами бухобліку

 image52

Заява на отримання «підакцизної» ліцензії та реєстр ліцензіатів

Одночасно з цим, податківці нагадують, що розрахунок амортизації основних засобів (далі — ОЗ) та нематеріальних активів (далі — НМА) здійснюють відповідно до НП(С)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень, встановлених підпунктами 14.1.138 та 138.3.2 — 138.3.4 Податкового кодексу України (ПК). При такому розрахунку застосовують методи нарахування амортизації, передбачені НП(С)БО.

Для розрахунку амортизації визначають вартість ОЗ та НМА без урахування їх переоцінки (уцінки, дооцінки), проведеної відповідно до положень бухобліку (п. 138.3 ПК).

Амортизацію не нараховують за період невикористання (експлуатації) ОЗ у господарській діяльності у зв’язку з їх консервацією.

Не підлягають амортизації та проводять за рахунок відповідних джерел:

  • вартість гудвілу;
  • витрати на придбання/самостійне виготовлення невиробничих ОЗ, невиробничих НМА;
  • витрати на ремонт, реконструкцію, модернізацію або інші поліпшення невиробничих ОЗ, невиробничих НМА (пп. 138.3.2 ПК).

Терміни «невиробничі основні засоби», «невиробничі нематеріальні активи» означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника.

Відображення основних засобів та нематеріальних активів у бухобліку здійснюють відповідно до:

  • НП(С)БО 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Мінфіну від 27.04.2000 № 92;
  • НП(С)БО 8 «Нематеріальні активи», затвердженого наказом Мінфіну від 18.10.1999 № 242;
  • МСБО 16 «Основні засоби»;
  • МСБО 38 «Нематеріальні активи».

Придбані (створені) ОЗ та НМА зараховують на баланс підприємства за первісною вартістю (п. 7 НП(С)БО 7 та п. 10 НП(С)БО 8).

Об’єкт ОЗ, який відповідає критеріям визнання активу, та НМА слід оцінювати за собівартістю (п. 15 МСБО 16, п. 24 МСБО 38).

За інформацією ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як діяти, якщо виникла пересортиця

Причиною нестач або лишків ТМЦ може бути й звичайна плутанина під час здійснення операцій з окремими видами запасів. У такій ситуації, найпевніше, маємо справу з пересортицею. А взаємозалік інвентаризаційних різниць провести можна не завжди. За яких умов це дозволено і якими будуть податкові наслідки пересортиці — у статті
8294

Звіт до ТЦК про транспортні засоби: зразок

Форма, порядок та строки подання інформації про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан до територіального центру комплектування. Перелік суб’єктів, хто зобов’язаний подавати інформацію про транспорт. Дані, які слід наводити у відомості
11151

Оперативний лізинг в Україні

Що таке оперативний лізинг та чи є різниця між ним і звичайною орендою. Про правові, податкові та бухгалтерські нюанси оперативного лізингу в Україні, документальне оформлення, визнання доходів і витрат з оперативного лізингу, облік лізингу основних засобів та інвестиційної нерухомості з урахуванням нещодавніх оновлень НП(С)БО 14 «Оренда» — все у цьому огляді
15220

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді