⚡️ ЯК ФОП ВЕСТИ ОБЛІК ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ У 2022 РОЦІ
З 2022 року більшість ФОПів мають застосовувати РРО. Ця новина обросла чутками, що одразу спричинили фурор: працюєш з РРО — обов’язково веди товарний облік. Як підприємцям працювати за таких умов — підкаже наш експерт.
✍ Кому з ФОПів «світить» товарний облік
Так, ФОП, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет належать виключно до 3 групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.
До внесення Законом № 1914 до Податкового кодексу України (ПК) змін ФОП, які надавали послуги з надання доступу до мережі Інтернет, мали право реєструватися платниками єдиного податку 2 групи.
З 01.01.2022 ФОП-єдинники, які здійснюють, зокрема, послуги з надання доступу до мережі Інтернет (у тому числі провайдерські послуги (КВЕД ДК 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку») мають право здійснювати свою діяльність виключно на 3 групі з урахуванням вимог, визначених абзацом 8 підпункту 291.5 ПК.
ФОП-єдинники 2 групи, які надають послуги з надання доступу до мережі Інтернет, мають можливість подати до 31.12.2021 (включно) до податкової заяви про обрання спрощеної системи оподаткування в частині:
- зміни ставки та групи платника єдиного податку (обрати 3 групу) та/або
- внесення змін до реєстру платників єдиного податку щодо виключення виду господарської діяльності з надання послуги доступу до мережі Інтернет (у тому числі провайдерських послуг КВЕД ДК 009:2010 61.90 «Інша діяльність у сфері електрозв’язку») (можливість залишитись на другій групі платникаєдиного податкуза умови виключення виду діяльності з надання послуг з надання доступу до мережі Інтернет) та/або
- відмови з 01.01.2022 від спрощеної системи оподаткування.
У разі неподання таких заяв реєстрацію єдинника податківці анулюють.
Оберете оптимальну систему оподаткування, зареєструєте ФОП у зручний спосіб, розберетеся, в яких розмірах платити ЄСВ і ПДФО, потренуєтеся готувати звітність.