Контрагенти припинили зустрічні однорідні вимоги за авансом: як відобразити у декларації з ПДВ

UA RU
Якщо умови договору купівлі-продажу не виконані (після здійснення попередньої оплати фактичної поставки товарів/послуг не здійснено), а сторони домовляються про припинення зустрічних однорідних вимог, така операція з метою оподаткування ПДВ прирівнюється до розторгнення угод на постачання таких товарів/послуг.

Перевірка контрагентів

✍ Активувати безкоштовний доступ

У такому разі контрагентам необхідно:

  • скласти один на одного відповідні РК до ПН, що були складені за фактом отримання авансу;
  • обов’язково зареєструвати такі РК в ЄРПН.

У податковій декларації з податку на додану вартість, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 28.01. 20216 № 21 (далі – декларація) контрагенти мають відобразити так:

  • продавець — у рядку 7 розділу І декларації відображає зменшення податкових зобов’язань;
  • покупець — у рядку 14 розділу ІІ декларації зменшення податкового кредиту.

Покупцю при заповненні рядка 14 обов’язково слід подати додаток1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН, та про податковий кредит з урахуванням його коригування (Д1)» до декларації, що заповнюється в розрізі контрагентів (далі – додаток 1).

Формою додатку 1 передбачено, що у разі коригування податкового кредиту за ст. 192 ПКУ платнику податку слід заповнювати таблицю 2.2 розділу ІІ додатку «Відомості про коригування податкового кредиту згідно зі ст. 192 ПКУ», яка заповнюється в розрізі контрагентів.

За інформацією Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кредиторська заборгованість: види, бухоблік

Експерт пояснив, що таке кредиторська заборгованість підприємства, які її види існують, коли кредиторська заборгованість стає простроченою та як списувати кредиторську заборгованість. А на прикладах проводок показав, як відображати в бухобліку кредиторську заборгованість
136980

Як дізнатися про податковий борг

Платникам податків відомо, що несплата податків у встановлені строки спричиняє податковий борг. Найважливіша інформація про податковий борг ― у консультації
39617

Як перевірити контрагента

Перевірка контрагента зумовлена реаліями ведення бізнесу в Україні. Адже якщо проводите операції із сумнівними контрагентами, ризикуєте, бо податківці можуть визнати ці операції нереальними і донарахувати податків. Щоб не потрапити в халепу, упевніться в надійності потенційного контрагента. Підкажемо, на що зважати
30521

Як організувати документообіг із контрагентами

Одне з головних завдань бухгалтерії — підтвердити кожну операцію відповідними первинними документами. Але що робити, коли первинні документи надходять від контрагентів на підприємство із запізненням? Надамо кілька порад щодо цього.
6662

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді