Яких працівників відсторонюватимуть від роботи з 31.01.2022

Держпраці нагадала перелік професій, для яких потрібна обов’язкова вакцинація проти COVID-19 з 31 січня 2022 року.

Яких працівників відсторонюватимуть від роботи з 31.01.2022

Наказом МОЗ від 30.11.2021 № 2664 (далі – Наказ №2664) перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, розширили.

З 31 січня 2022 року вакцинація проти COVID-19 обов’язкова для ще трьох категорій працівників:

  • органів місцевого самоврядування;
  • ЗОЗ державної та комунальної форми власності;
  • комунальних підприємств, установ та організацій.

Наказ № 2664 опублікували в «Офіційний вісник України» від 31.12.2021 № 100. Він набрав чинності 31 січня 2022 року.

Працівників вищезазначених категорій, які на 31 січня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, необхідно відсторонювати від роботи без збереження заробітної плати.

Керівник підприємства зобов’язаний допускати до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації.

Якщо під час перевірки співробітник правоохоронних органів виявляє, що на підприємстві працюють особи, які ухиляються або відмовляються від щеплення, він складає акт про порушення ст. 44-3 КпАП.

Відповідальність за порушення вказаної статті для керівника підприємства складає від 34 тис. грн.

ДОВІДКОВО: не забувайте, що відмова працівника від проходження вакцинації не є підставою для його звільнення з ініціативи роботодавця.

За інформацією Держпраці в Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75629

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13404

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
241039

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді