Із 31 березня переходимо на захищені носії (токени)

UA RU
Уряд 23.02.2022 відтермінував обов’язкове використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на захищеному носії (токені) до 31 березня. Станом на 23.02.2022 тексту відповідного рішення немає.

Із 5 березня переходимо на захищені носії (токени)

⚡️ ГОЛОВНЕ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА: Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки

Нагадаємо, що обов’язкове використання КЕП на захищених носіях планували запустити з 5 березня цього року (Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII; постанова КМУ «Про реалізацію експериментального проекту щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів» від 03.03.2020 № 193; далі — Постанова № 193).

Однак, щоб не створювати під час карантинних обмежень навантаження на надавачів електронних довірчих послуг і великих черг на їх отримання, рішення відтермінували.

Тобто з 31 березня 2022 року кваліфікованим підписом (КЕП) може вважатися лише електронний підпис, що зберігається на захищеному носії (токені) та використовує кваліфікований сертифікат.

І відповідно до законодавства з 31.03.2022 буде припинено можливість підписання документів, звітності електронним підписом на файлових носіях.

Зверніть увагу! Із 31 березня 2022 року подавати звітність в електронній формі можливо буде лише у разі використання КЕП (п. 42-1.5 ПК). Також без КЕП буде неможливо працювати з тендерними майданчиками, медичними інформаційними системами та входити до електронного кабінету платника.

Чинні електронні підписи, що збережені не на захищених носіях, після 31.03.2022 автоматично перестануть вважатися кваліфікованими. Таким підписом можна буде користуватися лише в системах, де законодавство дозволяє використання удосконалених електронних підписів.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді