СКАЧАЙТЕ ПАМ'ЯТКУ: Граничні строки реєстрації ПН/РК і штрафи за їх порушення 📝
Земельний податок у 2024 році сплачують власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі — фізичні особи (п .269.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють ставки плати за землю та щодо земельного податку, відповідній території. Відповідні рішення є доступними на сайті територіальних громад.
Пільги щодо сплати земельного податку для фізосіб наведені в статті 281 ПК.
Зокрема, від сплати земельного податку звільняють:
- осіб з інвалідністю першої і другої групи;
- фізосіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
- пенсіонерів (за віком);
- ветеранів війни та осіб, на яких поширюють дію Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.
Тобто, від сплати земельного податку звільняють фізосіб, які брали участь в антитерористичній операції (в операції об’єднаних сил), та визнані ветеранами війни;
- фізосіб, визнаних законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюють на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка):
- у селах — не більш як 0,25 га;
- в селищах – не більш як 0,15 га;
- в містах – не більш як 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва — не більш як 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 га;
- для ведення садівництва — не більш як 0,12 га.
Якщо станом на 01.01.2024 маєте у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничні норми, то до 01.05.2024 подайте письмову заяву довільної форми до ДПС за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги (п. 281.4 ПК).
Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подали таку заяву. Якщо право на пільгу виникає протягом року, то платника звільняють від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.
Разом з цим від сплати податку звільняють на період дії єдиного податку четвертої групи власників земельних ділянок , земельних часток (паїв) та землекористувачів за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду єдиннику четвертої групи.
За інформацією ДПС у Львівській області
Податкова готує «чорний список» несумлінних платників, щоб управляти податковими ризиками і впливати на сплату податків. Хто і як готуватиме цей список і чим це загрожує платникам, розповімо у цьому матеріалі