Як виправити помилково проведені операції через РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У разі помилково проведеної через РРО операції «службове внесення» до закінчення робочого дня здійсніть реєстрацію від’ємної суми

Як виправити помилкову операцію «службове внесення»

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Внесення чи видачу готівки з місця проведення розрахунків реєструють через реєстратор розрахункових операцій з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Зокрема, операцію «службове внесення» використовують для реєстрації суми готівки, яку зберігають на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводять після виконання Z-звіту (п. 6 р. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547; далі — Порядок).

Щоб зареєструвати видачу коштів у разі повернення товару (відмови від послуги, прийняття цінностей під заставу, виплати виграшів у державні лотереї та в інших випадках) або скасувати помилково проведені через РРО суми розрахунку, реєструйте від’ємну суму, однак не через «сторно» (п. 7 та 8 Порядку).

Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги перевищує 100 грн, складіть акт про видачу коштів. В акті зазначте:

  • дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);
  • відомості про товар (послугу);
  • суму виданих коштів;
  • номер, дату і час видачі розрахункового документа, який підтверджує купівлю товару (отримання послуги).

Такий самий акт складіть під час скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку або помилково вибраної форми оплати (готівка, картка, кредит тощо). В акті зазначте дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа.

Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігайте упродовж трьох років. Такі акти надавайте контролерам під час перевірки.

Механізму виправлення помилково проведеної через РРО операції «службове внесення» на наступний день чинне законодавство не передбачає.

За інформацією ДПС в Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9557

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23276

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48906

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді