Вчителі та викладачі можуть працювати дистанційно з будь-якої країни

Як можуть працювати викладачі та вчителі за воєнного стану пояснив освітній омбудсмен

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Через воєнні дії частина працівників закладів освіти України виїхала за кордон. Педагогічні працівники звертаються до фахівців із запитаннями, чи мають вони право працювати дистанційно з-за кордону.

Деякі не дуже обізнані у правовому плані керівники намагаються незаконно позбавляти українців права на працю. Видають безграмотні накази про заборону дистанційної роботи для тих працівників, які наразі перебувають за межами України.

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов нагадав керівникам та працівникам закладів освіти норми статті 60-2 Кодексу законів про працю України (КЗпП):

Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Якщо керівник запроваджує дистанційну роботу, працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на своєму робочому місці (ч. 4 ст. 60-2 КЗпП). Тобто законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи.

Отже, педагогічні працівники, які наразі перебувають за межами України, цілком правомірно можуть провадити педагогічну діяльність з використанням дистанційних технологій.

Сергій Горбачов також порекомендував керівникам закладів освіти не лише не порушувати чинне законодавство про працю, а й не втрачати совісті в часи важких випробувань, коли всім нам вкрай потрібна підтримка одне одного.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7341

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5581

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
141

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38210

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді