В одному магазині продаєте товар і торгуєте через інтернет: як запрограмувати ПРРО

Контролери пояснили, як запрограмувати ПРРО, якщо на одній господарській одиниці здійснюєте і продаж товарів (надання послуг) і торгівлю через інтернет-магазин (сайт)

В одному магазині продаєте товар і торгуєте через інтернет: як запрограмувати ПРРО

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесли до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій щодо такого ПРРО.

У розділі 3 «Дані щодо господарської одиниці» Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО зазначайте: ідентифікатор об’єкта оподаткування, код території згідно з Кодифікатором, назву господарської одиниці, адресу розміщення господарської одиниці.

У розділі 4 Заяви в залежності від призначення ПРРО зазначайте його тип: стаціонарний, пересувний, каса самообслуговування, інтернет торгівля.

Назва та адреса господарської одиниці є обов’язковими реквізитами фіскального чеку (п. 2 розд. II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13; далі — Положення).

Господарська одиниця — це стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізують товари чи надають послуги та здійснюють розрахункові операції (абз. 3 п. 2 розд. І Положення).

Торгівля через інтернет-магазин (сайт) є певним різновидом торгівлі поза торговельними або офісними приміщеннями.

У разі, якщо місцем роздрібної торгівлі виступає певне приміщення, за адресою якого, у тому числі, реалізують товари дистанційним способом (через інтернет-магазин (сайт), можлива реєстрація одного ПРРО на таку господарську одиницю з типом «стаціонарний».

Для проведення розрахунку за доставлений товар поза межами цієї господарської одиниці реєструйте ПРРО з типом «пересувний».

У разі, якщо місце, за яким здійснюєте дистанційну торгівлю (через інтернет-магазин (сайт), має іншу адресу, ніж місце роздрібної торгівлі, то на кожну таку господарську одиницю реєструйте окремий ПРРО з відповідним типом в залежності від призначення ПРРО.

За інформацією ДПС в Черкаській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фіскальний касовий чек на товари (послуги)

Фіскальний чек касового апарату (РРО/пРРО), хоча й не часто, але змін зазнає. Розглянемо його форму та обов’язкові реквізити, що має містити фіскальний чек
47804

Готівкові розрахунки: що врахувати в роботі

Готівкові розрахунки жорстко регулюються Національним банком та податківцями. Тут завжди є ризик порушити правила. Які розрахунки вважаються готівковими, а які безготівковими? Коли для готівкових розрахунків треба касовий апарат, де можна здійснювати готівкові розрахунки, чи є каса у підприємця – дізнайтеся у консультації
50648

Національний кешбек: як і для кого

2 вересня офіційно стартувала програма «Національний кешбек». Зі статті з’ясуєте, в чому вигода, хто може долучитися і як продавцям правильно налаштувати РРО
454

Положення про касові операції 2024

НБУ вніс правки до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні. Підстава — постанова від 23.08.2024 № 100. Оновлені правила працюють із 29.08.2024. Тож з’ясуємо, як потрібно відкоригувати свою роботу
12140

Реєстрація РРО: алгоритм, необхідні документи

Розрахунки за продані товари/послуги готівкою та з використанням платіжних карток суб’єкти господарювання мусять проводити, використовуючи зареєстровані РРО. Розберемо правила реєстрації РРО
38961

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді