Платник має надати документи, оформлені відповідно до законодавства, що підтверджують настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів.
Платник податків зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу контролю.
Якщо протягом п’яти днів платник подасть повідомлення та буде неможливо провести перевірку платника податків у зв’язку з втратою, пошкодженням або достроковим знищенням документів, строки проведення таких перевірок, крім перевірок, визначених статтею 200 ПК, переносять до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах строків, що визначає пункт 44.5 ПК, але на не більше ніж за 120 днів.
У разі невідновлення документів, їх повторної втрати, пошкодження чи дострокового знищення, що відбулися після використання платником податків права на їх відновлення у порядку, що передбачає пункт 44.5 ПК, вважають, що такі документи були відсутні у платника податків на час складання звітності або на час, коли він виконував вимоги митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю.
ДПС також повідомляє, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для платників податків та органів контролю зупиняють перебіг строків, які визначає податкове та інше законодавство, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю (пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).
Водночас у разі встановлення фактів крадіжок або зловживань, псування цінностей на день встановлення цих фактів в обсязі, що визначив керівник підприємства, обов’язково проводять інвентаризацію активів та зобов’язань, що перебувають на балансі суб’єкта господарювання (п. 7 розд. I Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 №879; далі — Положення №879).
При цьому підприємства або їх структурні підрозділи (відокремлене майно), розміщені на тимчасово окупованій території або на території проведення антитерористичної операції, проводять обов’язкову інвентаризацію тоді, коли можна буде забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухобліку, в яких відображені зобов’язання та власний капітал підприємства (п. 8 Положення № 879).
У цих випадках підприємства зобов’язані:
- провести інвентаризацію станом на 1-е число місяця, що настає за місяцем, в якому зникли перешкоди доступу до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку;
- відобразити результати інвентаризації в бухобліку відповідного звітного періоду.
Порядок документального оформлення інвентаризації активів та зобов’язань, що перебувають на балансі суб’єкта господарювання, визначає Положення № 879.
За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!