Під час «камералки» виявили ризики, що підлягають документальній перевірці: які наслідки

Декларації або уточнюючі розрахунки, до яких подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, орган ДПС камерально перевіряє протягом 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання. У разі виявлення під час камеральної перевірки ризиків, які потребують проведення документальної перевірки (можливість проведення яких зупинена), чи зупиняються строки бюджетного відшкодування ПДВ на час дії воєнного стану?

Під час «камералки» виявили ризики, що підлягають документальній перевірці: які наслідки

По-перше, дозволено проводити камеральні перевірки тільки декларацій або уточнюючих розрахунків (УР), до яких подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, за умови формування показників на підставі:

Виняток — здійснення операцій з підакцизними товарами (продукції), визначених підпунктами 215.3.1, 215.3.2, 215.3.21 та 215.3.31 ПК.

Камеральні перевірки з інших питань, у т. ч. поданих податкових декларацій (УР) з усіх податків і зборів та декларацій (УР) з ПДВ, сформованих з іншими показниками (задеклароване позитивне, від’ємне значення податкових зобов’язань з ПДВ та бюджетне відшкодування, визначене за інших умов) не проводять, а розпочаті перевірки зупиняють.

По-друге, ДПС наразі опрацьовує питання проведення документальної перевірки (можливість проведення яких зупинена) за результатами зазначених вище камеральних перевірок (термін проведення яких подовжено до 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання). Після прийняття узгодженого рішення платникам доведуть до відома порядок опрацювання виявлених ризиків та процедуру відображення результатів камеральних перевірок у Реєстрі заяв на бюджетне відшкодування.

На замітку! Строки процедур узгодження сум бюджетного відшкодування ПДВ на час дії воєнного стану зупинені (пп. 69.11 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК). Виняток — узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, визначеної абзацом другим пункту 69.2 ПК.

За роз’ясненням ГУ ДПС у Хмельницькій області


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20259

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35296

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді