РРО-штрафи повертаються з 1 жовтня: кого не штрафуватимуть
Тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану на території України, але не довше ніж до 01.07.2023, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України бензинів моторних, важких дистилятів, скрапленого газу, біодизелю, палива моторного альтернативного, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів) оподатковували ПДВ за ставкою у розмірі 7% (абз. 1 п. 82 підрозд. 2 р. XX Податкового кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 21.09.2022 № 2618-IX).
Таким чином, знижену ставку 7% ПДВ на вищезазначені операції з пальним скасували з 01.07.2023, та такі операції оподатковуватимуть вже за основною ставкою ПДВ – 20%.
Правові засади застосування РРО та програмних РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР. Його дію поширюють на усіх госпсуб’єктів, їх господарські одиниці та їх представників (уповноважених осіб), які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Фіскальний чек має містити обов'язкові реквізити. Такі вимоги передбачає Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затверджене наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13.
Так, для госпсуб’єктів, що зареєстровані як платники ПДВ, фіскальний чек одним із обов’язкових реквізитів має містити:
- окремим рядком літерне позначення ставки ПДВ;
- розмір ставки ПДВ у відсотках;
- загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами);
- на початку рядка друкують великі літери «ПДВ» (рядок 21 фіскального чеку).
Тож, госпсуб’єкти, які зареєстровані платниками ПДВ та здійснюють реалізацію пального із застосуванням РРО, повинні відобразити у фіскальному чеку відповідні розміри ставки (20%) та загальну суму ПДВ.
Податківці анулюють ліцензії на зберігання пального за заявою ліцензіата або своїм рішенням. Розглянемо, у яких випадках анулюють ліцензію і які наслідки матиме підприємство. Підказки експерта допоможуть подати заяву, щоб анулювати ліцензію завласним бажанням