Спрощений порядок оренди, знижки до 100% та пільгові умови для орендарів: прийняли проєкт постанови

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

КМУ ухвалив проєкт постанови, який передбачає спрощений порядок оренди. Прийнятий документ також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.

Спрощений порядок оренди, знижки до 100% та пільгові умови для орендарів: прийняли проєкт постанови

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період із початку запровадження воєнного стану.

У випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану сплачені кошти зарахують орендарям у майбутні періоди після завершення дії знижок.

Постанова запроваджує низку змін в оренді.

1. Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв. м) протягом перших 6 місяців оренди.

2. До кінця року повністю звільняють від орендної плати орендарів на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних і державних реєстрів, держателем яких є Мін’юст. Це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м. Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.

3. Звільнення від орендної плати державного майна до 30.09.2022 на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м. Києва (поза межами адміністративно-територіальних одиниць зазначених вище).

4. Звільнення від орендної плати за оренду державного майна надається орендарям на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30.05.2022.

5. На всій іншій території країни орендарям державного майна надають знижку — 50%, орендарям єдиних майнових комплексів — у розмірі 25%.

6. На всій території України звільняють від орендної плати осіб, яких призвали або прийняли на військову службу після оголошення воєнного стану.

7. Органи місцевого самоврядування матимуть можливість додатково приймати рішення щодо звільнень і знижок за договорами оренди комунального майна.

8. Авансовий внесок і забезпечувальний депозит для договорів зменшили до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачили можливість повернення забезпечувальних депозитів орендарям.

9. Не застосовують обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів.

10. Автоматично продовжуватимуть дію договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можна достроково припинити за заявою орендаря.

11. Документи за результатами аукціонів підписують електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Вся інформація щодо нового порядку оренди на час дії воєнного стану, а також щодо доступних для оренди об’єктів державного майна наявна на сайті https://orenda.gov.ua/.

За повідомленням Урядового порталу


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Гранти для розвитку бізнесу 2025

Один зі способів для бізнесу втриматися в ці непрості часи — отримати грант. Де шукати гранти, як їх отримати й оподаткувати, пояснив експерт
20433

Оренда офісу у фізособи: договірні відносини та оподаткування

Підприємство вирішило взяти в оренду приміщення у фізособи. Як оформити такі договірні відносини? Як відобразити операції з оренди приміщення в обліку? Як оподатковувати оплату орендної плати фізособі? Як бути з оподаткуванням ремонтів та компенсацією комунальних послуг при оренді офісу? Відповіді на ці та інші питання знайдете в цьому огляді
107426

Дебіторська заборгованість: як нею керувати

Довіряй, але перевіряй. Ця приказка відображає суть обліку дебіторської заборгованості, яку треба не тільки визнати, але й контролювати на кожну дату балансу щодо можливості бути сплаченою. Визнання та списання дебіторської заборгованості, її розкриття у фінансовій звітності — у консультації
118858

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
219779

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
21104

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді