До 10 червня 2022 року не подали фінзвітність: чи настане відповідальність

Платник податку на прибуток у разі відсутності у нього можливості подати до 10 червня 2022 року річну фінансову звітність, звільняється від відповідальності за умови її подання впродовж шести місяців після скасування воєнного стану.

До 10 червня 2022 року не подали фінзвітність: чи настане відповідальність

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Платники податку на прибуток подають у податкову фінзвітність, яку оприлюднюють разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним (абз. 4 п. 46.2 ПКУ).

За несвоєчасне або неподання річної фінзвітності застосовують відповідальність відповідно до п. 120.1 ПКУ.

Однак тимчасово, на період дії воєнного стану, якщо відсутня можливість своєчасно подати фінзвітність, платників податків звільняють від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків упродовж шести місяців після скасування воєнного стану (п.п. 69.1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Якщо у платника відсутня можливість своєчасно подати фінзвітність щодо своєї філії, його звільняють від відповідальності у межах діяльності філії, на період до скасування воєнного стану.

Платники податків, зокрема щодо своєї філії, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності впродовж 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (абз. 4 п.п. 69.1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Отже, платник податку на прибуток у разі відсутності у нього можливості подати до 10 червня 2022 року річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, звільняється від відповідальності за умови виконання такого обов’язку впродовж шести місяців після скасування воєнного стану.

У разі відновлення можливості подання річної фінзвітності, платник податку звільняється від відповідальності за несвоєчасне виконання такого обов’язку, за умови подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом упродовж 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості.

Підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків буде здійснюватися за окремим Порядком, який буде затверджено Мінфіном.

За інформацією ДПС


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Хто, коли і як подає фінансову звітність за 9 місяців

Настає час звітувати за січень-вересень поточного року. Якою має бути фінансова звітність за 9 місяців, кому її подавати та на що звернути увагу, чи виправляти минулі помилки, а також про відповідальність за таку звітність – дізнайтесь у консультації
32688

Хто, коли і як подає Звіт про контрольовані операції

Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
49493

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
752

Повідомлення про участь у міжнародній групі компаній

У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
10732

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді