До 10 червня 2022 року не подали фінзвітність: чи настане відповідальність

Платник податку на прибуток у разі відсутності у нього можливості подати до 10 червня 2022 року річну фінансову звітність, звільняється від відповідальності за умови її подання впродовж шести місяців після скасування воєнного стану.

До 10 червня 2022 року не подали фінзвітність: чи настане відповідальність

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Платники податку на прибуток подають у податкову фінзвітність, яку оприлюднюють разом з аудиторським звітом у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним (абз. 4 п. 46.2 ПКУ).

За несвоєчасне або неподання річної фінзвітності застосовують відповідальність відповідно до п. 120.1 ПКУ.

Однак тимчасово, на період дії воєнного стану, якщо відсутня можливість своєчасно подати фінзвітність, платників податків звільняють від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків упродовж шести місяців після скасування воєнного стану (п.п. 69.1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Якщо у платника відсутня можливість своєчасно подати фінзвітність щодо своєї філії, його звільняють від відповідальності у межах діяльності філії, на період до скасування воєнного стану.

Платники податків, зокрема щодо своєї філії, у яких відновилася можливість виконувати свої податкові обов’язки, граничний термін виконання яких припадає на період з 24 лютого 2022 року до дня відновлення можливості платника податків, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання звітності впродовж 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення таких можливостей (абз. 4 п.п. 69.1 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

Отже, платник податку на прибуток у разі відсутності у нього можливості подати до 10 червня 2022 року річну фінансову звітність, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом, звільняється від відповідальності за умови виконання такого обов’язку впродовж шести місяців після скасування воєнного стану.

У разі відновлення можливості подання річної фінзвітності, платник податку звільняється від відповідальності за несвоєчасне виконання такого обов’язку, за умови подання річної фінансової звітності разом з аудиторським звітом упродовж 60 календарних днів з першого дня місяця, наступного за місяцем відновлення такої можливості.

Підтвердження можливості чи неможливості виконання платником податків обов’язків буде здійснюватися за окремим Порядком, який буде затверджено Мінфіном.

За інформацією ДПС


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді