Хто має право на відшкодування ПДВ під час експорту за договору комісії

Право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник.

image23

Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковують за нульовою ставкою. Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп.195.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Датою виникнення податкових зобов’язань (далі — ПЗ) за експорту товарів є дата оформлення митної декларації (п. 187.1 ПК).

Тож, за операцією з експорту товарів за межі митної території України ПЗ з ПДВ визначають на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації митним органом.

Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення ПЗ з ПДВ.

Якщо платник податку експортує товари за межі митної території України, отримані від іншого платника на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник.

Комісійну винагороду, отриману платником податку — експортером від такого іншого платника, включають до бази оподаткування за ставкою, визначеною підпунктом «а» пункту 193.1 ПК, та не включають до митної вартості товарів, які експортують (п. 200.16 ПК).

Отже, право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник (комітент).

За отримання комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортує комісіонер, жодних податкових наслідків не виникає.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

 


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Кваліфікований електронний підпис: види та використання

Електронний цифровий підпис — це заміна традиційного підпису «від руки». В його основі лежить криптографічний захист електронних даних з використанням особистого ключа особи, яка підписує документ. Які існують види електронного підпису, які з них обов’язкові і в яких ситуаціях, який підпис вимагає ДПС, що таке захищений носій і токени та їхні альтернативи
55634

Збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д вже зареєстрували на сайті ВРУ. Розглянемо, що ці зміни означають для платників податків
764

Додаток 1 до декларації з ПДВ: як заповнити

Експерт допоможе скласти додаток 1 до декларації з ПДВ. Скористайтеся підказками, щоб швидко та без помилок внести дані з ПН та РК до відповідних таблиць
3047

Довідники податкових пільг 2024

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 07.08.2024 року. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг
10989

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді