Хто має право на відшкодування ПДВ під час експорту за договору комісії

Право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник.

image93

Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковують за нульовою ставкою. Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп.195.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Датою виникнення податкових зобов’язань (далі — ПЗ) за експорту товарів є дата оформлення митної декларації (п. 187.1 ПК).

Тож, за операцією з експорту товарів за межі митної території України ПЗ з ПДВ визначають на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації митним органом.

Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення ПЗ з ПДВ.

Якщо платник податку експортує товари за межі митної території України, отримані від іншого платника на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник.

Комісійну винагороду, отриману платником податку — експортером від такого іншого платника, включають до бази оподаткування за ставкою, визначеною підпунктом «а» пункту 193.1 ПК, та не включають до митної вартості товарів, які експортують (п. 200.16 ПК).

Отже, право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник (комітент).

За отримання комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортує комісіонер, жодних податкових наслідків не виникає.

За інформацією ДПС у Дніпропетровській області

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
235308

Бухгалтерський та податковий облік експортних операцій

Як розпочати експорт товарів, про його документальне оформлення, дата визнання доходу від експорту товарів, вплив умов Інкотермс, курсові різниці та інші облікові нюанси експортних операцій, а також оподаткування експортних операцій – у цьому огляді
80407

Податок на додану вартість

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
74469

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
59693

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді