Алгоритм розблокування податкових накладних та подання таблиці даних
Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковують за нульовою ставкою. Товари вважають вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене митною декларацією (пп.195.1.1 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Датою виникнення податкових зобов’язань (далі — ПЗ) за експорту товарів є дата оформлення митної декларації (п. 187.1 ПК).
Тож, за операцією з експорту товарів за межі митної території України ПЗ з ПДВ визначають на дату фактичного здійснення такого вивезення, тобто на дату оформлення митної декларації митним органом.
Експорт товарів із залученням комісіонера не впливає на порядок визначення ПЗ з ПДВ.
Якщо платник податку експортує товари за межі митної території України, отримані від іншого платника на умовах комісії, консигнації, доручення або інших видів договорів, які не передбачають переходу права власності на такі товари від такого іншого платника податку до експортера, право на отримання бюджетного відшкодування має такий інший платник.
Комісійну винагороду, отриману платником податку — експортером від такого іншого платника, включають до бази оподаткування за ставкою, визначеною підпунктом «а» пункту 193.1 ПК, та не включають до митної вартості товарів, які експортують (п. 200.16 ПК).
Отже, право на застосування нульової ставки ПДВ і, відповідно, право на отримання бюджетного відшкодування має лише продавець експортної продукції — її власник (комітент).
За отримання комітентом авансової оплати вартості товарів, що експортує комісіонер, жодних податкових наслідків не виникає.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
🔊 Змінили порядок обчислення податкового навантаження
🔊 Можуть скасувати Таблицю даних, яку врахували в результаті оскарження
🔊 Обмежують різке зростання обсягів постачань із ПДВ
🔊 Збільшили кількість показників позитивної податкової історії
🔊 Змінили ознаки безумовної реєстрації