Уряд запускає грантові програми для переробної та ІТ−галузей

Уряд підтримав реалізацію трьох грантових програм з підтримки підприємництва та створення нових робочих місць під час війни. Вони спрямовані на розвиток переробної промисловості та ІТ−сфери.

Уряд запускає грантові програми для переробної та ІТ−галузей

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану

Програма розвитку переробної галузі передбачає державне співфінансування підприємців, які хочуть створити або розвинути свій бізнес.

Кошти виділяють на придбання основних засобів виробництва та покриття витрат на їх доставку та введення в експлуатацію.

Перші 1000 заявників отримують грант у розмірі до 70% вартості проєкту, решту 30% фінансують власним коштом.

Учасники можуть залучити додаткові кредитні кошти — до 16 млн грн за програмою «5—7—9» під 0%.

Підприємці мають сплатити податки та ЄСВ на суму гранту впродовж 3 років, створивши щонайменше 25 робочих місць.

Програма інвестицій у ІТ−стартапи дасть змогу розробникам технологічних продуктів залучити фінансування для відкриття і розвитку бізнесів у сфері високих технологій.

У межах проєкту фінансують реалізацію ІТ−стартапів на різних етапах — від ідеї до готового продукту.

Для стартапів, залежно від стадії реалізації, Фонд розвитку інновацій надає грант від 750 тис. до 3,5 млн грн з чіткими умовами про кількість залучених працівників. Зі свого боку, Фонд інвестицій надає поворотну фінансову допомогу від 3,5 до 8 млн грн.

Обов'язок отримувача гранта — сплатити податки та ЄСВ у розмірі 50% отриманого гранту впродовж двох років та створити не менше 5 робочих місць.

Програма «Старт в ІТ» — це гранти на навчання українців за ІТ−спеціальностями.

Отримати фінансування можуть громадяни, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО, які бажають отримати нову професію у сфері IT.

Після завершення навчання учасники мають упродовж 30 днів працевлаштуватися за новою спеціальністю, відкрити ФОП або провадити незалежну професійну діяльність.

За інформацією Урядового порталу


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді