СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану
27 червня ВРУ зареєструвала законопроєкт № 7496 «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ щодо підтримки суб’єктів господарювання, які внаслідок збройної агресії рф по відношенню до України та бойових дій на території України понесли економічні втрати у вигляді знищення чи пошкодження майна».
Законопроєктом пропонують встановити, що платники податків — суб’єкти господарювання всіх форм власності, які внаслідок бойових дій на території України понесли економічні втрати у вигляді знищення чи пошкодження майна обсягом більше 10% балансової вартості активів станом на 1 січня 2022 року, мають право на пільги, передбачені новим п. 70 підр. 10 розд. ХХ ПКУ.
Тимчасово, з 1 серпня 2022 року на період дії воєнного стану звільняють від оподаткування ПДВ, акцизним податком та ввізним митом операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту платниками податків — суб’єктами господарювання, зазначеними в абзаці 1 цього пункту, з метою використання у власній господарській діяльності наступних товарів:
- ТЗ, торговельних суден, а також повітряних суден, призначених для комерційних повітряних перевезень і виконання авіаційних робіт;
- сільськогосподарської техніки;
- виробничого устаткування та обладнання;
- комплектуючих до ТЗ, торговельних та повітряних суден, с/г техніки, виробничого обладнання.
Звільнення від оподаткування допускають щодо операцій з товарами, загальна вартість яких не перевищує обсяг завданої шкоди, підтвердженої експертним висновком в установленому порядку. Водночас воно не допускається щодо операцій з товарами, які мають походження з країни−агресора.
Суб’єкти господарювання, які скористалися пільгою, не мають права впродовж трьох років з моменту імпорту відповідних ТЗ, торговельних та повітряних суден, с/г техніки, обладнання відчужувати вказане майно іншим особам. У разі порушення вони втрачають право на пільги та зобов’язані сплатити в установленому порядку всі несплачені податки та збори.
Отже, визначальні критерії для надання пільг:
- пільги отримають суб’єкти господарювання, які втратили майно обсягом більше 10% балансової вартості активів станом на 1 січня 2022 року;
- пільги надають лише щодо операцій з імпорту засобів виробництва та з метою використання їх підприємцями у власній господарській діяльності, а не для продажу;
- пільги надають щодо операцій з товарами, загальна вартість яких не перевищує обсяг фактично завданої шкоди, що має бути підтверджене експертним висновком в установленому порядку;
- податкові пільги не діятимуть щодо операцій з товарами, які мають походження з країни−агресора.
Якщо Закон ухвалять, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!