Що з е-документообігом під час війни

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) провела зустріч за участю представників Мінцифри, Мін’юсту та Державної архівної служби щодо електронного документообігу бізнесу.

Що з е-документообігом під час війни

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану

Основне питання обговорення — неможливість:

Представник Мінцифри повідомив, що наразі впроваджують Стандарт ASiC. Він запрацює цього року та дасть змогу обмінюватися інформацією. Основні держустанови перейдуть на Стандарт ASiC, тож бізнес зможе використовувати його в комунікаціях як з держорганами, так і між собою. Наразі для обміну між системами можна використовувати комунікаційну систему СЕВ.

Окрім того, на зустрічі обговорили питання електронного цифрового підпису. Зараз існує три види цифрового підпису:

  • кваліфікований е-підпис (КЕП);
  • удосконалений підпис, що базується на електронному кваліфікованому сертифікаті;
  • простий цифровий підпис.

Проблема полягає в тому, що оскільки для кадрових документів використовують простий підпис, неможливо підписувати е-підписами договори з іноземними контрагентами, адже КЕП їм не видають.

На переконання бізнесу, основна перепона — паперове дублювання деяких е-документів. За словами Держархівслужби, є документи, які треба зберігати в паперовій формі, здавати в архів, де їх зберігають 10 і більше років (наприклад, щодо загальнопідприємницької діяльності). Щоб урегулювати ці питання, необхідно додатково погодити їх з Мінсоцполітики та ПФУ.

Домовилися обговорити документообіг із представниками податкової та митної служб, аби розробити процедури, які б відповідали сьогоденню та спрощували формальні процедури для прозорого бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7339

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5580

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
139

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді