Що з е-документообігом під час війни

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) провела зустріч за участю представників Мінцифри, Мін’юсту та Державної архівної служби щодо електронного документообігу бізнесу.

Що з е-документообігом під час війни

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану

Основне питання обговорення — неможливість:

Представник Мінцифри повідомив, що наразі впроваджують Стандарт ASiC. Він запрацює цього року та дасть змогу обмінюватися інформацією. Основні держустанови перейдуть на Стандарт ASiC, тож бізнес зможе використовувати його в комунікаціях як з держорганами, так і між собою. Наразі для обміну між системами можна використовувати комунікаційну систему СЕВ.

Окрім того, на зустрічі обговорили питання електронного цифрового підпису. Зараз існує три види цифрового підпису:

  • кваліфікований е-підпис (КЕП);
  • удосконалений підпис, що базується на електронному кваліфікованому сертифікаті;
  • простий цифровий підпис.

Проблема полягає в тому, що оскільки для кадрових документів використовують простий підпис, неможливо підписувати е-підписами договори з іноземними контрагентами, адже КЕП їм не видають.

На переконання бізнесу, основна перепона — паперове дублювання деяких е-документів. За словами Держархівслужби, є документи, які треба зберігати в паперовій формі, здавати в архів, де їх зберігають 10 і більше років (наприклад, щодо загальнопідприємницької діяльності). Щоб урегулювати ці питання, необхідно додатково погодити їх з Мінсоцполітики та ПФУ.

Домовилися обговорити документообіг із представниками податкової та митної служб, аби розробити процедури, які б відповідали сьогоденню та спрощували формальні процедури для прозорого бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14071

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
877

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
9371

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
104969

Доповідна записка: зразок

Потрібно документально підтвердити суму зайвої виплати або виявлення факту пропажі матеріальних цінностей? Для цього можна оформити доповідну записку. Доповідна записка інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася. Тож у статті зразки доповідних записок
30800

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді