Як у формі Податкового розрахунку № 1ДФ відображаються доходи призваних на військову службу співробітників, що нараховані у вигляді середньої заробітної плати?
Заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (пп. 14.1.48 Податкового кодексу України; ПК).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), затверджено наказом МДЗ від 21.01.2014 № 49 (далі — Порядок № 49).
Пунктом 3.6 Порядку № 49 передбачено, що у графі 5 «Ознака доходу» зазначається ознака доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 49.
Відповідно до довідника ознак доходів фізичних осіб, доходи, що нараховані у вигляді середньої заробітної плати призваним на військову службу співробітникам за період їх мобілізації, відображаються за ознакою доходу «101».
Чи оподатковуються доходи, отримані фізичною особою у вигляді електронних грошей?
Якщо фізична особа отримує дохід у вигляді електронних грошей (WebMoney, UkrMoney, RBK Money, MoneXy, «Яндекс. Деньги» тощо), об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у такої фізичної особи виникає у день зарахування коштів на електронний гаманець.
Електронний гаманець — це платіжний додаток платіжної картки, кошти за операціями з яким обліковуються на консолідованому картрахунку емітента і який дає змогу його держателю в межах установленого ліміту виконувати платіж за товари (послуги).
Тобто фізична особа, яка одержує дохід у вигляді електронних грошей, може за допомогою електронного гаманця користуватися ними, зокрема — виконувати безготівкові розрахунки. Фактично це гроші, які обертаються не у формі паперових грошей, а через впровадження у сферу розрахунків комп’ютерної технології та сучасної системи зв’язку.
Відповідно до підпункту 168.1.3 ПК, якщо згідно з нормами розділу IV ПК окремі види оподатковуваних доходів (прибутків) не підлягають оподаткуванню під час їх нарахування чи виплати, але не є звільненими від оподаткування, платник податку зобов’язаний самостійно включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу податку та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Які пільги передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб?
Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб встановлений розділом IV ПК, нормами якого передбачено такі пільги платникам податку:
- невключення до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу окремих видів доходів, зазначених у статті 165 ПК;
- отримання податкової знижки (ст. 166 ПК);
- отримання податкової соціальної пільги, за умови, що розмір заробітної плати на місяць не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (ст. 169 ПК).
Чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду власне нерухоме майно, реєструватись ФОП?
Відповідно до статей 319 та 320 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.
Тож здача в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм пункту 170.1 ПК без реєстрації орендодавця фізичною особою — підприємцем.