За наявності конфлікту інтересів при митному оформленні товарів контролюючі органи повинні дотримуватися принципу презумпції правомірності рішення платника податків. Тобто якщо є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.
Причому застосування вказаного принципу презумпції правомірності може мати місце навіть після завершення перевірки контролюючим органом платника податків та складання в установленому порядку акта такої перевірки.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зазначене обумовлено тим, що в ході перевірки платника податків контролюючий орган не приймає обов’язкових для платника податків рішень, а лише здійснює вивчення діяльності підприємства. А у випадку виявлення порушень вимог законодавства фіксує їх в акті перевірки.
Отже, рішення, які приймаються контролюючими органами на підставі акта перевірки, мають прийматися з дотриманням принципу презумпції правомірності.
Водночас питання про наявність суперечностей між актами законодавства однакової юридичної сили має вирішуватися виходячи із загальновизнаних принципів права, згідно з якими спеціальний акт має переважну силу над загальним, а прийнятий пізніше — над попереднім.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»