Податковий кодекс України доповнено положеннями щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу.
Податковий компроміс передбачає можливість звільнення від юридичної відповідальності платників податку на прибуток та платників ПДВ за певних умов та шляхом добровільного подання заяви або уточнюючого розрахунку податкового зобов’язання. Звільнення від юридичної відповідальності включає в себе звільнення від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Платник податків при застосуванні процедури податкового компромісу повинен сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов’язань. Тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.
Згідно з Законом, процедура податкового компромісу може тривати до 70 календарних днів. При цьому загальний термін можливості прийняття рішення платником податків про застосування процедури податкового компромісу складає 90 календарних днів із дня набрання чинності цим Законом.
Закон також передбачає, що податковий компроміс застосовується до зобов’язань за будь-які податкові періоди до 01.04.2014, але з урахуванням трирічного строку позовної давності (1095 днів).
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»