Глава Уряду доручив спростити процедуру видачі біометричних паспортів

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У 2015 році планується видати громадянам України близько 2,5 мільйона біометричних паспортів

Близько 2,5 мільйона біометричних паспортів громадянам України планується видати в 2015 році. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Арсені Яценюк у п’ятницю, 9 січня, на засіданні Уряду.

Він нагадав, що Україна перейшла до другої стадії підготовки до лібералізації візового режиму з ЄС: «Основний елемент, який потрібно зробити, — це запровадження біометричних паспортів».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Так, видача біометричних паспортів в Україні почнеться з 12 січня, а бланк паспорта (нового зразка) громадянина України для виїзду за кордон виготовлятиметься у формі книжечки та складатися з 32 сторінок з додатковим ступенем захисту. В обкладинку нового закордонного паспорта буде вмонтований електронний чіп, на який в електронному вигляді вноситиметься інформація про власника документа та біометричні дані — відцифровані підпис і фото, а також відбитки пальців рук. Документ, як і раніше, буде видаватися строком на 10 років.

Паспорти старого зразка зберігатимуть чинність до завершення строку дії. Більше того, громадяни України зможуть відмовитися від біометричного паспорта з релігійних міркувань і отримати паспорт нового зразка, але без біометричного чіпа.

Також відтепер діти з народження матимуть можливість оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон. При цьому дітям до 16 років документ видаватиметься на 4 роки, а сканування відбитків пальців рук буде здійснюватися з 12 років і виключно за згодою батьків.

У свою чергу, Перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе наголосила, що інформація, яка міститиметься в біометричних паспортах, надійно захищена.

За її словами, персональні дані громадян, які надаватимуться при оформленні біометричних паспортів, зокрема відбитки пальців, будуть зберігатися лише на чіпі в самому паспорті. «Персональні дані не зберігатимуться ніде. Сам апарат знищує відбиток пальця, на чіпі зберігаються цифрові параметри і порівнювати їх можна лише з вашим пальцем», — сказала Перший заступник Міністра. При цьому вона наголосила, перевіряти персональні дані може лише прикордонник, або інша уповноважена особа, у якої є сканер для паспорта, щоб прочитати чіп, та сканер для пальців, щоб подивитися відбиток.

«Паспорт дозволяє прикордоннику на кордоні перевірити загальну відкриту інформацію. Це базова інформація. Сам чіп містить закриту інформацію, і якщо в прикордонника є питання, то він мусить послати електронний запит у відповідності до міжнародних стандартів, у даному випадку в Україну, щоб отримати віртуальний ключ, аби відкрити персональну інформацію і порівняти її», — зазначила Ека Згуладзе.

Щодо процесу видачі паспортів, за словами Глави Уряду, вже встановлено 35 терміналів, які зможуть видавати до 30 тисяч паспортів на місяць, а з 15 лютого повинно функціонувати 606 точок видачі паспортів: «У 2015 році ми дійдемо до цифри видачі 2,5 мільйона паспортів на рік».

Він також зазначив, що всі закордонні паспорти нинішнього зразка є чинними: «За ними можна їздити, їх не потрібно здавати чи міняти. Усі ці паспорти також працюють до того моменту, доки людина не прийме рішення отримати новий біометричний паспорт».

Глава Уряду також зазначив, що Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков працює над спрощенням порядку видачі паспортів, і підкреслив, що термін процедури оформлення паспорта має бути не більш як 20 хвилин.

За нинішньою системою при оформленні паспорта необхідно сплатити три квитанції, які необхідно замінити на один платіж.

За словами Арсенія Яценюка, зараз термін видачі паспортів скорочується з 30 до 20 днів, а термін видачі за прискореною процедурою — із 10 до 7 днів. Водночас Глава Уряду наголосив на необхідності ще більше скоротити терміни видачі паспортів.

Арсеній Яценюк також доручив зняти обмеження на видачу паспортів для всіх категорій громадян.

Голова Державної міграційної служби Сергій Радутний зазначив, що в процесі виготовлення паспорта відсутні посередники чи приватні компанії. Цим займаються винятково працівники Державної міграційної служби.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414436

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
241840

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434859

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344527

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
388768

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді