Працівники ДФС мають пам’ятати про персональну відповідальність за дотримання режиму, законності та правопорядку в зонах митного контролю. А саме — за порушення прав громадян та суб’єктів ЗЕД при проведенні огляду (переогляду) товарів i транспортних засобів комерційного призначення (далі — ТЗ).
У зв’язку з цим ДФС звернула увагу: оскільки згідно з чинним законодавством такий огляд (переогляд) може проводитися за наявності достатніх підстав, слід уважати, що переміщення товарів, ТЗ через митний кордон України здійснюється поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. У тому числі в разі отримання відповідної офіційної інформації від правоохоронних органів. Причому інформація правоохоронців має бути такою, що дозволяє її фіксування, ідентифікацію та опрацювання; має містити дані, достатні для формування висновку про переміщення тих чи інших товарів, ТЗ з ознаками порушень митних правил.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Вичерпний перелік відповідних підстав визначається Кабміном.
Крім того, ДФС указала на те, що чинним законодавством не передбачена можливість безпосередньої участі правоохоронців у проведенні митного контролю та оформлення. Останні допускаються в пункти пропуску через державний кордон України/митниці лише з письмового дозволу керівника відповідної митниці та винятково для здійснення заходів, спрямованих на боротьбу з організованою злочинністю.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»