Законодавець установив цілий комплекс заходів щодо посилення фінансової спроможності банківської системи України та захисту інтересів вкладників.
Так, відтепер банки, які за результатами діагностичного обстеження потребують додаткової капіталізації, зобов’язані забезпечити капіталізацію/реструктуризацію у визначеному Нацбанком розмірі. При цьому визначено умови і шляхи участі держави в капіталізації банків та передбачено спрощений порядок проведення процедур, пов’язаних з капіталізацією і реструктуризацією банків.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
На банк, який не надав прийнятну програму капіталізації/план реструктуризації, або учасники якого не можуть забезпечити належний рівень капіталізації, чекає віднесення до категорії неплатоспроможних.
Також законодавчо закріплений мораторій на розподіл чистого прибутку банку та викуп банком розміщених ним акцій.
Окремо уточнено повноваження Фонду гарантування вкладів фізосіб у частині передачі перехідному банку, який ним утворюється, активів і зобов’язань декількох неплатоспроможних банків. Крім того, Фонд гарантування вкладів отримав право встановлювати для банків-правонаступників, які в результаті реорганізації повністю або частково приймають майно, права та обов’язки банку, що реорганізовується, диференційований розмір річної ставки регулярного збору.
Закон, за винятком його окремих положень, діє вже починаючи з 30.12.2014.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»