Фахівці ДФС висловили фіскальну позицію щодо термінів коригування ПДВ у декларації з ПДВ на підставі розрахунку коригування.
Так, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів чи послуг:
- постачальник має право зменшити податкові зобов’язання на підставі своєчасно зареєстрованого отримувачем розрахунку коригування в ЄРПН у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його складено. У разі порушення терміну реєстрації — у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому було зареєстровано;
- покупець повинен зменшити податковий кредит в декларації з ПДВ за той період, в якому складено розрахунок коригування, та зареєструвати його в ЄРПН.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У разі збільшення суми компенсації вартості товарів чи послуг, навпаки, постачальник зобов’язаний збільшити податкові зобов’язання в декларації з ПДВ у періоді складення розрахунку коригування. У свою чергу, покупець має право збільшити податковий кредит на підставі зареєстрованого розрахунку коригування або у декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, або у наступних звітних періодах, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.
Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 днів або взагалі не складений на таку операцію, то:
- податковий кредит покупця не може бути збільшений, але постачальник не звільняється від обов’язку збільшення суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період;
- податкові зобов’язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов’язаний зменшити податковий кредит за відповідний період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів, послуг.