Мінфін оприлюднив проект наказу щодо змін у порядку звітності з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року № 966»

Проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 23 вересня 2014 року № 966» розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України (ПК), зокрема Розділу V, з урахуванням змін, внесених Законами України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VІІ (далі — Закон № 1621) та Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності» від 07.10.2014 № 1690-VІІ (далі — Закон № 1690).

Так, вказаними законами внесено, зокрема, зміни до Розділу ІІ «Адміністрування податків, зборів, платежів» та Розділу V «Податок на додану вартість» ПК щодо запровадження електронної системи адміністрування податку на додану вартість, якою передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова звітність з податку на додану вартість подаватиметься платниками виключно в електронній формі.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Крім того, з 1 січня 2015 року змінено порядок визначення суми податку на додану вартість, яка підлягає бюджетному відшкодуванню.

Основною метою підготовки проекту наказу є приведення форм податкової звітності з податку на додану вартість та порядку її заповнення, у відповідність до вимог ПК з урахуванням змін, внесених Законами № 1621 та № 1690.

Єдиним можливим механізмом досягнення цілей державного регулювання є внесення змін до наказу Мінфіну від 23.09.2014 № 966, зареєстрованого у Мін’юсті від 14.10.2014 за № 1267/26044, яким на даний час затверджені форми податкової звітності з податку на додану вартість та порядок її заповнення, що є найбільш ефективним способом забезпечення правильного застосування чинного податкового законодавства.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника: 04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; e-mail: [email protected].

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної: скільки платити у 2025 році

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
71447

Лікарняний під час відпустки: як перерахувати виплати і показати в Об’єднаній звітності

Якщо хвороба заскочила працівника зненацька під час його щорічної відпустки, оплатіть листок непрацездатності. Залишок щорічної відпустки він може використати після закінчення лікарняного або перенести на інший період. Як документально оформити ці події та показати в Об’єднаній звітності, розповів експерт
49

Незароблені відпускні: як відобразити відрахування в Об’єднаній звітності 2025

Працівник звільняється, не відпрацювавши робочого року, за який вже використав щорічну відпустку. За яких умов можна відрахувати незароблені відпускні? Як показати відрахування у звітності? Відповіді — у статті
43

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79617

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді