ВАСУ роз’яснив проблемні питання, пов’язані із застосуванням пункту 126.1 Податкового кодексу України (ПК) щодо відповідальності за несвоєчасну сплату суми узгодженого грошового зобов’язання.
Відповідне порушення є закінченим у момент збігу передбаченого податковим законодавством строку сплати узгодженого, але не сплаченого платником податків грошового зобов’язання. Розмір же штрафу визначається нормативно та фактично залежить від тривалості прострочення до моменту погашення боргу:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- до 30 днів — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- понад 30 днів — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Неважливо, з яких причин платником податку не було своєчасно погашено узгоджену суму грошового зобов’язання.
Зазначена відповідальність поширюється також і на випадки, коли погашення податкового боргу відбулося в примусовому порядку, на підставі рішення суду. Адже відповідальність у вигляді штрафу застосовується в силу самого факту погашення податкового боргу з простроченням. І розмір такої відповідальності залежить виключно від терміну прострочення, а не від способу і порядку погашення податкового боргу (добровільного чи примусового, в повній сумі або частинами).
При цьому судове рішення про розстрочення присудженої судом суми податкового боргу не змінює обсягу податкового обов’язку платника податків — боржника (у тому числі суми податкового боргу, а також розміру штрафу за несвоєчасну сплату грошового зобов’язання), оскільки суд не наділений відповідними повноваженнями.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»