Контрольовані операції з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Операції, здійснені з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим» та досягли вартісного критерію, визначеного підпунктом 39.2.1.4 Податкового кодексу України, визнаються контрольованими

Чи застосовується вартісний критерій 50 млн. грн. для визначення операцій контрольованими з контрагентами — особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та з якого періоду такі операції відображаються у Звіті про контрольовані операції?

Статтею 5 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон № 1636), який набрав чинності з 27 вересня 2014 року, визначено, зокрема, що на території ВЕЗ «Крим» не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені статтею 9 Податкового кодексу України (ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно зі статтею 39 ПК. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.

Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, встановлено підпунктом 39.2.1 ПК.

Згідно з підпунктом 39.2.1.1 ПК, контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами.

Окрім цього, на підставі підпункту 39.2.1.2 ПК контрольованими вважаються господарські операції, однією зі сторін яких виступає нерезидент, який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.

При цьому господарські операції визнаються контрольованими, якщо загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК).

Отже, операції, здійснені з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим» та досягли вартісного критерію, визначеного підпунктом 39.2.1.4 ПК, визнаються контрольованими, незалежно від того, чи є така особа пов’язаною, чи ні.

Оскільки для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік (пп. 39.4.1 ПК), то для визначення вартісного критерію контрольованих операцій з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», враховуються операції окремо з кожним контрагентом у цілому за календарний рік, тобто з 1 січня 2014 року до 31 грудня 2014 року. У звіті про контрольовані операції за 2014 рік платник податку повинен зазначити контрольовані операції з такими особами, здійснені в період із 27.09.2014 до 31.12.2014.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в травні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
3565

Облік абонементів для працівників

Підприємство придбає для працівників абонементи в спортивний клуб. Розглянемо, як оформити таку операцію? Як оподаткувати і провести в бухгалтерському обліку абонементи для працівників? Як зазначити абонементи в Додатку 4ДФ?
3801

Податкова декларація з транспортного податку 2025

Придбали вартісний автомобіль класу «люкс»? Тоді готуйтеся подавати декларацію з транспортного податку. Хто подає, який граничний термін подання податкової декларації з транспортного податку у 2025 році, як заповнити декларації — розповість експерт
18647

Статутний капітал підприємства: поняття, бухгалтерський облік та оподаткування

Статутний капітал — це вартість внесків засновників підприємства. У консультації детально розглянемо поняття статутного капіталу, обмеження щодо його розміру, оподаткування внесків до статутного капіталу, бухгалтерський облік статутного капіталу, зокрема операцій з формування, збільшення та зменшення статутного капіталу
189368

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
190298

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді