Чи поширюється обмеження на загальну суму контрольованих операцій у 50 млн. грн. і більше (без ПДВ) згідно з підпунктом 39.2.1.4 ПК з кожним контрагентом за відповідний календарний рік?
Статтею 5 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України», який набрав чинності з 27 вересня 2014 року, визначено, зокрема, що взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим», та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно зі статтею 39 ПК. Юридична особа (відокремлений підрозділ), яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюються з метою оподаткування до нерезидента.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Перелік господарських операцій, які визнаються контрольованими, встановлено підпунктом 39.2.1 ПК.
Згідно з підпунктом 39.2.1.1 ПК, контрольованими операціями є господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами — нерезидентами.
Крім того, на підставі підпункту 39.2.1.2 ПК контрольованими вважаються господарські операції, однією зі сторін яких виступає нерезидент, який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні.
При цьому господарські операції визнаються контрольованими, якщо загальна сума таких операцій платника податків з кожним контрагентом дорівнює або перевищує 50 мільйонів гривень (без урахування податку на додану вартість) за відповідний звітний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК).
Отже, операції, здійснені з особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим» та досягли вартісного критерію, визначеного підпунктом 39.2.1.4 ПК, визнаються контрольованими, незалежно від того, чи є така особа пов’язаною, чи ні.