Мінфін затвердив Порядок, який визначає процедуру проведення органами ДФС перевірки достовірності відомостей, зазначених особами, які підлягають люстрації, у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік.
Зокрема, йдеться про відомості щодо наявності майна (майнових прав) та відповідність вартості майна (майнових прав), набутого (набутих) чиновниками за час своєї служби, доходам, отриманим із законних джерел. Водночас перевірка відомостей щодо членів сім’ї особи, стосовно якої проводиться перевірка, вказаних у декларації, не проводиться.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Перевірки проводяться за місцем проживання особи, яка підлягає люстрації. Остання не пізніше ніж на 15-ий робочий день із дня отримання нею відповідного повідомлення надає письмове пояснення за такими фактами та підтвердні документи, які є обов’язковими для розгляду та врахування відповідним органом ДФС при підготовці висновку про результати перевірки.
При проведенні перевірки використовується наявна в інформаційних ресурсах органів контролю податкова інформація, відомості, що містяться в податкових деклараціях платників податків, інша інформація, що надійшла до органів контролю (наприклад, від фізичних та юридичних осіб).
Зокрема, у разі надходження відповідної інформації від фізичних та юридичних осіб орган контролю зобов’язаний розглянути її та протягом 10 робочих днів надати відповідь інформатору.