Мін’юст вслід за Держпідприємництвом роз’яснив окремі питання щодо використання печаток суб’єктами господарювання приватного права.
Зокрема, міністерство підтвердило позицію служби, що якщо сторони прописали у договорі умову про обов’язковість скріплення його печатками, але в результаті цієї умови не дотримали, то визнати договір недійсним буде не можна.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зазначене Мін’юст пояснив тим, що порушення форми договору є двох видів:
- порушення вимог закону щодо форми договору (наприклад, недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору — ст. 220 Цивільного кодексу України);
- порушення домовленості сторін щодо форми договору (наприклад, обрання сторонами для письмової форми правочину обов’язковість його скріплення печатками).
Ці види порушень можуть мати різні правові наслідки. Порушення вимог закону щодо його форми може тягнути правові наслідки недійсності договору, а порушення домовленості сторін щодо форми договору — визнання такого договору неукладеним.
Щодо ж питання знищення печаток, Мін’юст визнав, що воно на сьогодні чинним законодавством не врегульовано.
Тож з огляду на це, а також те, що підприємство самостійно визначає порядок організації своєї діяльності, йому при вирішенні питання подальшого використання печаток, на думку міністерства, слід керуватися статутом як основним документом, що регулює діяльність юрособи, а також внутрішніми документами юрособи, що відповідно до компетенції прийняті її органами управління.