Як членам сімей загиблих під час АТО військовослужбовців отримати грошову допомогу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Виплата одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців передбачена Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»

Виплата одноразової грошової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців передбачена статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Порядок виплати допомоги за цим Законом визначено постановою Кабміну від 25.12.2013 № 975. Загальний розмір допомоги становить 609 тис. грн. (500-кратний розмір прожиткового мінімуму (1218 грн.) для працездатних осіб).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Виплата допомоги здійснюється членам сімей, батькам та утриманцям загиблого військовослужбовця (у рівних частках кожному).

Оформлення документів для виплати допомоги здійснюють обласні військові комісаріати за місцем проживання отримувачів допомоги.

Після отримання військкоматом усіх необхідних документів вони подаються в Департамент фінансів, після чого виносяться на розгляд комісії з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та осіб звільнених з військової служби.

Рішення про призначення та виплату допомоги згідно з нормативно-правовим актом Кабміну приймає головний розпорядник коштів, тобто Міністр оборони України, який затверджує протокол засідання згаданої комісії. Після чого Департамент Фінансів Міністерства оборони України перераховує кошти до обласних військових комісаріатів для виплати заявникам.

Документи, які потрібно надати для призначення допомоги:

  • заява про виплату одноразової грошової допомоги;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • копія лікарського свідоцтва про смерть;
  • витяг із наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця із списків особового складу частини;
  • витяг з послужного списку загиблого, де зазначені дані про призов на військову службу та про склад сім’ї;
  • копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги з даними про прізвище, ім’я та по-батькові і місце реєстрації;
  • копія ідентифікаційного номеру отримувача допомоги;
  • довідка з ЖЕК про склад сім’ї загиблого;
  • копія свідоцтва про народження загиблого (для виплати допомоги батькам загиблого);
  • копія свідоцтва про шлюб (для виплати дружині загиблого);
  • копія свідоцтва про народження дитини (для виплати дітям загиблого).

Усі копії завіряються у військовому комісаріаті (військові частини), який приймає документи для виплати одноразової допомоги.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8782

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280681

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
61

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70740

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді