Чи дійсна реєстрація суб’єктів господарювання, які перебувають на обліку в АР Крим?
Відповідно до пункту 3.1 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 № 1636-VII (далі — Закон № 1636), на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Платники податків з місцезнаходженням на території ВЕЗ «Крим» до моменту державної реєстрації припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем перебувають на обліку з ознакою того, що на них поширюються пільги, визначені Законом № 1636.
Територіальні органи Міндоходів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя реорганізовано шляхом приєднання до Генічеської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, згідно з Постановою Кабміну «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» від 06.08.014 року № 311.
Відповідно до вимог підпункту 3 пункту 12.3 Закону № 1636, з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в органах контролю на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя. Зокрема, норми цього підпункту є підставою для анулювання реєстрації як платника ПДВ зазначених осіб.
Така податкова реєстрація може бути відновленою після евакуації особи на іншу територію України згідно зі статтею 15 Закону № 1636 у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади з питань оподаткування, або внаслідок завершення строку тимчасової окупації.